Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Łukasz Marciniak: Musi boleć i musi być ciężko

Łukasz Marciniak: Musi boleć i musi być ciężko

fot. SC Potsdam

– Śmiejemy się z Mikołajem, że musi boleć i musi być ciężko. Jesteśmy pewni, że dzięki temu będziemy dobrze przygotowani do nadchodzących meczów – powiedział o pierwszych tygodniach przygotowań do nadchodzącego sezonu trener KSZO, Łukasz Marciniak.

Niebawem miną dwa tygodnie od startu przygotowań do sezonu. Podopieczne trenera Łukasza Marciniaka już od pierwszych dni pobytu w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęły treningi w obiektach sportowych. Zarówno siłownia, jak i zajęcia w hali, czy na piasku charakteryzują się dużą intensywnością. Obciążenia na siłowni dobierane są indywidualnie do każdej zawodniczki – na samym początku trenerzy sprawdzili możliwości siatkarek, by następnie dostosować ciężary do każdej z nich. Od drugiego tygodnia pracy obciążenia stopniowo wzrastają, a trenerzy monitorują, jak na zmiany reagują zawodniczki. Zajęcia w hali sportowej polegają przede wszystkim na szkoleniu techniki i na zgrywaniu się ze sobą. Na boiskach do siatkówki plażowej w Gutwinie drużyna trenuje wytrzymałość. – Widzimy, że dziewczyny bardzo ciężko pracują i przykładają się do każdych zajęć. Nie możemy odmówić im zaangażowania i chęci, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Jesteśmy po bardzo mocnej siłowni i widzimy, że wszystkie dały z siebie maksimum, więc to na pewno zaprocentuje w przyszłości. Śmiejemy się z Mikołajem, że musi boleć i musi być ciężko. Jesteśmy pewni, że dzięki temu będziemy dobrze przygotowani do nadchodzących meczów – podkreślił trener KSZO, Łukasz Marciniak.Szkoleniowcy nie ukrywają, że dużo czasu muszą poświęcać na doskonalenie techniki u młodych zawodniczek. – Jeżeli chodzi o elementy techniczne mamy sporo do poprawy, dużo zawodniczek jest młodych i tak naprawdę uczą się od początku nowych rzeczy. Mamy swoją wizję tego, jak chcemy grać i jak chcemy, żeby zawodniczki pracowały, staramy się wdrażać to na każdym treningu. Na pewno idziemy do przodu i na każdej jednostce treningowej bardzo dużo czasu poświęcamy na technikę – zaznaczył Mikołaj Mariaskin, który jednocześnie podkreślił, że zawodniczki są bardzo zaangażowane w treningi. – Staramy się układać treningi tak, żeby nie zamordować dziewczyn i żeby miały czas na odpoczynek i regenerację. Najważniejsze jest, że przykładają się do treningów i bardzo dobrze pracują, a my je obserwujemy i na bieżąco decydujemy, czy obciążeń należy dołożyć, czy je zmniejszyć – dorzucił asystent trenera Marciniaka.

Na trudy przygotowań zwracają uwagę siatkarki KSZO. Zdają sobie one jednak sprawę, że muszą przetrwać ciężki okres, by prezentować dobrą formę w trakcie sezonu. – Nie jest łatwo, treningi w okresie przygotowawczym wymagają dużej ilości powtórzeń i żmudnej pracy. Nasi trenerzy robią wszystko co w swojej mocy, żeby treningi były ciekawe i jak najbardziej urozmaicone – powiedziała Justyna Kędziora, jedna z najmłodszych zawodniczek w kadrze KSZO.

Zarówno w czasie treningów jak i poza nimi panuje bardzo dobra atmosfera, począwszy od sztabu szkoleniowego, a skończywszy na zawodniczkach. – Dziewczyny bardzo dobrze się dogadują i w ogóle nie widać różnicy wieku, która teoretycznie jest pomiędzy nimi. Wydaje nam się, że w zespole jest wszystko w porządku – powiedział Łukasz Marciniak. A jego słowa potwierdziła zawodniczka świętokrzyskiej ekipy. – Świetnie dogadujemy się z dziewczynami na treningach i w szatni. Siatkówka jest grą zespołową, łączy nas wspólny cel, dlatego konflikty nie są wskazane – dodała Justyna Kędziora.

źródło: inf. własna, kszosiatkówka.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved