Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Łukasz Makowski: Wszystkiego wygrywać nie będziemy

Łukasz Makowski: Wszystkiego wygrywać nie będziemy

fot. plusliga.pl

Głośno zapowiadany hit 9. kolejki pomiędzy Indykpolem AZS-em Olsztyn a ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle zakończył się przysłowiową „klapą”. Przyjezdni dość szybko rozprawili się z gospodarzami i dali im cenną lekcję siatkówki. Rozgrywający akademików – Łukasz Makowski – zapewnia, że nawet tak sroga przegrana nie wpłynie negatywnie na nastroje drużyny.

W piątkowy wieczór oczy całej siatkarskiej Polski były zwrócone na stolicę Warmii i Mazur, gdzie wówczas trzeci AZS podejmował lidera z Kędzierzyna. O ile olsztyńscy akademicy do połowy pierwszego seta prowadzili dość wyrównaną walkę, to później ich gra zdecydowanie odbiegała od ideału. Rozgrywający AZS-u, Łukasz Makowski, tak podsumowuje tę porażkę: – Tak, to jest normalne, że wszystkiego wygrywać nie będziemy. ZAKSA to mistrz Polski, my byliśmy przygotowani na trudny mecz. Niestety nie wyszło, trzeba przyznać, że zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla zagrali naprawdę dobre spotkanie. My nie graliśmy zbyt dobrze, aczkolwiek staraliśmy się i daliśmy z siebie tyle, ile mogliśmy. Wynik jest jaki jest, ale nie spuszczamy głów, idziemy dalej z podniesioną głową. Przed nami kolejne spotkania, za tydzień gramy z Resovią Rzeszów, więc czeka nas daleki wyjazd. Jesteśmy na to przygotowani. Nie ma słabych przeciwników w PlusLidze, także czy to będzie Będzin, czy jakikolwiek inny przeciwnik. Zaczynając okres przygotowawczy, byliśmy na to przygotowani. Trudno, to jest sport, w siatkówce nie ma tak jak w piłce nożnej, że są remisy – jest albo wygrana, albo przegrany. Dzisiaj my jesteśmy tymi przegranymi. Zapominamy o tym meczu, przynajmniej będziemy się starać. Od jutra zaczynamy nowy dzień, od poniedziałku nowy tydzień i będziemy walczyć.

Spotkanie w Rzeszowie zapowiada się niezwykle interesująco. Podkarpacka ekipa zmaga się z poważnymi problemami, więc bardzo możliwe, że przyjezdna drużyna będzie chciała to wykorzystać. – Jedziemy do Rzeszowa z nastawieniem, że będzie bardzo trudny mecz, bo zarówno ZAKSA, jak i Resovia są zespołami, które mają światowej klasy zawodników. Ale jak powiedziałem wcześniej – każdy rywal jest silny, do każdego musimy podejść na 110% skoncentrowani, bo inaczej wynik będzie taki jak dzisiaj. Porażka z kędzierzyńskim zespołem nie powinna mieć wpływu na morale drużyny, która dzięki wcześniejszym zwycięstwom zdołała psychicznie się podbudować. Ja myślę, że i tak jesteśmy zmotywowani. Atmosfera w zespole jest naprawdę dobra. Do każdego meczu jesteśmy zmotywowani tak samo. Nie ma znaczenia, jakie rywal zajmuje miejsce w tabeli, każdego staramy się szanować. Trzeba oddać, że chłopaki zagrali świetny mecz, chwała im za to – zakończył Makowski.Kto będzie mistrzem Polski w 2017 roku?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved