Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Łukasz Łapszyński: Nie żałuję zmiany barw klubowych

Łukasz Łapszyński: Nie żałuję zmiany barw klubowych

fot. Katarzyna Antczak

Wyrównane spotkanie AZS-u Politechniki Warszawskiej z ekipą spod Jasnej Góry rozstrzygnęło się na korzyść gospodarzy. Dzięki zwycięstwu 3:2 podopieczni Jakuba Bednaruka zapewnili sobie ósmą lokatę i to oni w kolejnej fazie zmierzą się z Jastrzębskim Węglem. – Bardzo się cieszymy, że udało nam się pokonać zespół z Częstochowy, w konsekwencji czego załapaliśmy się do czołowej ósemki ligi – komentował po meczu Łukasz Łapszyński.

Po wyrównanym spotkaniu to wy możecie sobie dopisać dwa oczka do puli punktów. Który element waszej gry okazał się kluczowy w starciu przeciwko ekipie z Częstochowy?Łukasz Łapszyński:W meczu przeciwko zespołowi z Częstochowy bardzo dobrze w naszym zespole funkcjonował nie tylko blok, ale również obrona. Moim zdaniem to właśnie te dwa elementy zrobiły dzisiaj różnicę i pozwoliły nam przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Ten mecz mógł się skończyć w trzech odsłonach, co się stało, że potrzebowaliście aż pięciu setów, by postawić kropkę nad i?

Nie da się ukryć, że po dwóch dość łatwo wygranych setach do gry naszego zespołu wkradło się pewne rozluźnienie, jednak również nasi przeciwnicy zdecydowanie poprawili swoją grę i zmusili nas do tie-breaka.

Nie da się ukryć, że te dwa punkty są dla was bardzo cenne, ponieważ dzięki nim macie już zagwarantowaną ósmą lokatę i to wy zmierzycie się z Jastrzębskim Węglem w walce o siódmą pozycję w końcowej klasyfikacji. Jak oceniasz szanse na zwycięstwo w tych spotkaniach?

Bardzo się cieszymy, że udało nam się pokonać zespół z Częstochowy, w konsekwencji czego załapaliśmy się do czołowej ósemki ligi. Jeśli chodzi o szanse na zwycięstwo w spotkaniach przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi, to są one takie jak w każdym meczu. W rundzie zasadniczej dwukrotnie pokonaliśmy ten zespół i mam nadzieję, że uda nam się podtrzymać tę passę.

To twój pierwszy sezon w AZS-ie Politechnice Warszawskiej, jak się odnajdujesz w stolicy?

Przyznam szczerze, że przed przejściem do Warszawy miałem mieszane uczucia, jeśli chodzi o samo miasto. Jednak ku mojemu zaskoczeniu bardzo szybko się odnalazłem i spodobało mi się w stolicy.

Zdecydowałeś się odejść z Cuprum Lubin mimo ważnego kontraktu, nie żałujesz tej decyzji?

Zdecydowanie nie żałuję zmiany barw klubowych. W Warszawie mam większą możliwość zaprezentowania swoich umiejętności na boisku i bardzo cieszę się z każdej otrzymanej przez trenera szansy.

W jednym z wywiadów Jakub Bednaruk powiedział, że potrafisz grać na wysokim poziomie, ale chyba nie do końca w to wierzysz. Czy faktycznie brakuje ci trochę pewności siebie?

Faktycznie, może czasami trochę za dużo myślę o tym, co będzie, jeżeli coś nie pójdzie po mojej myśli. Jednak wydaje mi się, że znam swoją wartość i aż tak źle z tą moją pewnością siebie nie jest.

Politechnika to mieszanka młodości z doświadczeniem. W waszych szeregach macie dwóch zawodników z bardzo dużym dorobkiem siatkarskim. Mam tu na myśli Guillaume’a Samicę i Pawła Zagumnego. Czego nauczyłeś się od starszych kolegów?

Guillaume Samica i Paweł Zagumny to zawodnicy światowej klasy i czerpanie nauki od nich to czysta przyjemność. Samik gra na tej samej pozycji co ja, więc dostaję od niego bardzo dużo podpowiedzi w kwestiach przyjęcia oraz ataku, natomiast Paweł Zagumny często doradza nam w sprawach taktycznych.

AZS Politechnika Warszawska to drużyna, która jest bardzo aktywna na wszelkich portalach społecznościowych. Chyba nie ma kibica, który nie śledziłby Jakuba Bednaruka na Twitterze i który nie czekałby na wasze tradycyjne „zwycięskie selfie”. Myślisz, że takie działania to część składowa nie tylko promocji klubu, ale również dobrej atmosfery w zespole?

Wydaje mi się, że to przede wszystkim bardzo dobre działanie w kierunku kibiców. Fajnie, że mogą oni się dowiadywać, jak AZS Politechnika Warszawska wygląda od środka, tym bardziej że w środku panuje świetna atmosfera.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved