Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Łukasz Kozub: Wszystko zależy ode mnie

Łukasz Kozub: Wszystko zależy ode mnie

fot. Klaudia Piwowarczyk

Trener Stelio DeRocco wiele sobie obiecuje po Łukaszu Kozubie, który nie tak dawno został wybrany najlepszym rozgrywającym mistrzostw świata juniorów. Jego rywalizacja z Amerykaninem Jonahem Seifem może tylko pomóc obu siatkarzom, którzy z każdym sezonem prezentują coraz wyższe umiejętności. – Każdy mecz będzie miał swoją historię i każdy punkt będzie ważny – mówił o zbliżających się rozgrywkach Łukasz Kozub.

Przed tobą kolejny sezon w klubie z Będzina. Z pewnością chciałbyś grać więcej, by wykonać kolejny krok w karierze. Jest na to szansa?Łukasz Kozub: – Oczywiście, że tak. Wszystko zależy ode mnie, od efektów ciężkiej pracy treningowej. Muszę jednak myśleć pozytywnie i wierzyć, że tak będzie.

Jonah Seif z pewnością myśli i mówi podobnie, on także chce iść do przodu.

– Rywalizacja z Jonahem będzie bardzo zacięta. Z niecierpliwością czekam na jego przyjazd i wspólne treningi. W zeszłym sezonie graliśmy po połowie, teraz wszystko zależy od nas, a także od tego, jak oceni nas trener Stelio DeRocco. To naprawdę świetny fachowiec, warto pracować pod jego okiem.

Macie już za sobą kilka gier sparingowych, które pozwalają na pierwsze oceny. Jak w twojej opinii przebiegają przygotowania do nowych rozgrywek?

– W sparingach były momenty, że wszystko nam wychodziło, ale były i takie, że nie wszystko szło po naszej myśli. Najważniejsze, że wiemy, nad czym mamy pracować, co jest do poprawki. Wszystko idzie ku dobremu.

Co możecie obiecać kibicom, będącym z wami na dobre i złe w poprzednim sezonie?

– Na pewno możemy obiecać walkę w każdym meczu, walkę o każdy punkt. W każdym spotkaniu mieliśmy z ich strony fantastyczny doping i teraz liczymy na równie gorące wsparcie z trybun. Próbkę swoich możliwości nasi kibice dali ostatnio na przedsezonowej prezentacji. Bardzo na nich liczymy!

Co sądzisz o nowych rozgrywkach w PlusLidze? Sytuacja, gdy dwa zespoły spadają, a trzeci zagra w barażach o utrzymanie liga, może być ciekawsza.

– Według mnie jest to dobry ruch w stronę silniejszej ligi. Każdy mecz będzie miał swoją historię i każdy punkt będzie ważny. Z dużą niecierpliwością czekam na start PlusLigi.

źródło: mksbedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved