Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Łukasz Koziura wrócił do BBTS-u Bielsko-Biała

Łukasz Koziura wrócił do BBTS-u Bielsko-Biała

Po rocznym pobycie w AZS-ie Częstochowa pod Dębowiec wraca libero, Łukasz Koziura. Z klubem spod Jasnej Góry  nowy zawodnik wygrał I ligę mężczyzn. To pierwszy nowy zawodnik, który dołączył do BBTS-u po spadku do I ligi.

Łukasz Koziura trafił do BBTS-u Bielsko-Biała przed sezonem 2015/2016 z pierwszoligowego KPS-u Siedlce, w trakcie rozgrywek wygrał rywalizację z Danem Lewisem i stał się podstawowym zawodnikiem zespołu. W bielskich barwach występował także w kolejnym sezonie – 2016/2017.Poprzedni sezon był bardzo udany, to prawda, ale nie ma już co do niego wracać, jeżeli chodzi o cele na nadchodzący sezon, to w dalszym ciągu chcę podnosić swoje umiejętności – mówi nowy libero bielszczan. – Na pewno chciałbym częściej wygrywać, w poprzednich sezonach nie mieliśmy za dużo okazji do wygrywania. Jeżeli będziemy ciężko trenować i słuchać zaleceń trenera, to wierzę w to, że tak będzie – dodaje pytany o cele BBTS w nowych rozgrywkach.

Łukasz Koziura urodził się 8 czerwca 1992 roku w Kędzierzynie-Koźlu. W swojej karierze występował w Młodej ZAKSIE, KPS-ie Siedlce, BBTS-ie Bielsko-Biała i AZS-ie Częstochowa. To pierwszy nowy zawodnik, który dołączył do BBTS-u po spadku do I ligi.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami drugim siatkarzem na pozycji libero w nowym sezonie będzie Kajetan Marek. Kajetan trafił do pierwszej drużyny BBTS-u przed rokiem. Miał obiecującą pierwszą część sezonu, później doznał jednak niefortunnej kontuzji kciuka. – Poprzedni sezon w naszym wykonaniu należy rozpatrywać w kategoriach porażki. Nie osiągnęliśmy celu minimum, jakim było utrzymanie. Dla mnie ubiegłe rozgrywki to trudne doświadczenie. Pierwszy profesjonalny sezon zakończony spadkiem klubu, którego jestem wychowankiem. Pozostaje mieć nadzieję, że wszyscy wyciągniemy wnioski na przyszłość – mówi libero BBTS-u.

Popularny „Kajo” nie miał jeszcze okazji grać w I lidze. – Pierwsza liga jest dla mnie nowym doświadczeniem. Będzie to mój pierwszy bezpośredni kontakt z tą klasą rozgrywkową, mam nadzieję, że zdecydowanie bardziej pozytywny niż poprzedni sezon. Chciałbym z każdym meczem stawać się lepszym siatkarzem, zbierać doświadczenie, które pomoże mi w najbliższym czasie powrócić do PlusLigi, mam nadzieję z BBTS-em – mówi zawodnik.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: bbtsbielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved