Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Łukasz Koziura: Szkoda pierwszego seta

Łukasz Koziura: Szkoda pierwszego seta

Siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała mimo prowadzenia w setach 2:1 mecz z Łuczniczką zakończyli porażką. – Zabrakło dosłownie niewiele. Na pewno szkoda pierwszego seta. Popełniliśmy w nim dużo błędów na zagrywce, ale mimo tego mieliśmy piłki setowe w górze i ich nie wykorzystaliśmy – powiedział po spotkaniu libero bielszczan, Łukasz Koziura.

Trzeba przyznać, że momentami spotkanie BBTS-u z Łuczniczką było bardzo ciekawe. Nie brakowało jednak też chwil, w których obie drużyny nie spisywały się najlepiej. Z pewnością bielszczanie nie błyszczeli zwłaszcza w decydujących chwilach pierwszej partii, w której mieli swoje szanse na wygraną, jednak nie zdołali zakończyć partii zwycięstwem. – Zabrakło dosłownie niewiele. Na pewno szkoda pierwszego seta. Popełniliśmy w nim dużo błędów na zagrywce, ale mimo tego mieliśmy piłki setowe w górze i ich nie wykorzystaliśmy. Gdybyśmy je wykorzystali, na pewno to spotkanie inaczej by się potoczyło, na naszą korzyść – podsumował libero BBTS-u.

Dla obu ekip było to bardzo ważne spotkanie, gdyż plasują się niedaleko siebie w tabeli PlusLigi. Przed tym spotkaniem podział punktów mógł być spodziewany. Taki wynik dla odbudowującego się obecnie BBTS-u to bardziej jednak stracone punkty niż zdobyty jeden. Co na ten temat myśli Łukasz Koziura? – Według mnie straciliśmy dwa punkty, ponieważ prowadziliśmy w meczu już 2:1. W czwartym secie gdybyśmy wyszli bardziej skoncentrowani, to mogłoby to skończyć się zupełnie inaczej. Jak się zaczyna seta wynikiem 1:6 i zespół z Bydgoszczy cały czas ma go pod kontrolą, to już ciężko w tym secie ich dogonić. Ale mimo wszystko trzeba się cieszyć z tego punkciku. Lepsze to niż nic – stwierdził.

Co rzucało się w oczy, to seriami tracone punkty przez BBTS, a główną ich bolączką były błędy. Przestojów w grze bielszczan nie brakowało. – Cały czas naszym problemem są te nieszczęsne przestoje. Czasami spowodowane jest to dobrą zagrywką rywali, ale też spowodowane jest to naszymi prostymi błędami, które nie powinny się zdarzyć – zauważył Łukasz Koziura.

Obecnie drużyna z Bielska-Białej zajmuje 13. miejsce w tabeli PlusLigi. Natomiast w następnej kolejce czeka ją wyjazdowe spotkanie z Indykpolem AZS. W pierwszym spotkaniu obu zespołów w trzech setach triumfowali akademicy. – Do Olsztyna na pewno jedziemy walczyć. Będziemy chcieli pokazać się tam z jak najlepszej strony. Na pewno nie będzie łatwo, ale zrobimy wszystko, żebyśmy byli z tego spotkania zadowoleni – zapewnił libero BBTS-u.