Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Łukasz Karpiewski: Stanowimy zgrany, waleczny team

Łukasz Karpiewski: Stanowimy zgrany, waleczny team

fot. Magdalena Jagintowicz

– Są może trzy, cztery drużyny, które na papierze są bardzo mocne, lecz rzeczywiście nie będzie to łatwy sezon i nikt trzech punktów nikomu za darmo nie odda – mówi przed startem I-ligowych rozgrywek Łukasz Karpiewski, atakujący APP Krispolu Września, który na inaugurację sezonu zmierzy się z SKS-em Hajnówka.

Okres przygotowawczy do sezonu powoli zbliża się ku końcowi. W jego trakcie rozegraliście sporo sparingów, większość z nich zwycięskich. Czy na tej podstawie można wysnuć tezę, że jesteście dobrze przygotowani do sezonu, a we Wrześni powstał bardzo silny zespół?Łukasz Karpiewski:Wierzę w to, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do sezonu, lecz jednak weryfikacja tego nastąpi dopiero od soboty. Przepracowaliśmy bardzo mocno i solidnie okres przygotowawczy i mam nadzieję, że zaowocuje to naszą dobrą grą od pierwszej kolejki. Jeśli chodzi o sparingi i turnieje, to rzeczywiście wygraliśmy przed sezonem 3 turnieje, a także rozegraliśmy 3 sparingi z drużynami z PlusLigi z Gdańska i Bydgoszczy, walcząc z nimi jak równy z równym, jednak był to okres przygotowawczy i każda drużyna była na innym etapie przygotowań.

Trener Gerymski podkreślał, że waszym dużym atutem jest boiskowa zadziorność, waleczność, ambitna gra do końca. Czy faktycznie charakter do wygrywania w obecnej ekipie jest większy niż chociażby w tej z minionych rozgrywek?

– Nie chciałbym porównywać aktualnej drużyny z drużyną z poprzedniego sezonu, bo każdy zawodnik zarówno z obecnej drużyny, jak i tej z poprzednich rozgrywek wnosił coś do zespołu. Jedno jest pewne, stanowimy zgrany, waleczny team, który będzie walczył o trzy punkty w każdej kolejce.

Mimo że sezon się jeszcze nie rozpoczął, to już pojawiają się opinie, że ponownie każdy będzie mógł wygrać z każdym. Czy masz podobne wrażenie?

– To prawda. Są może trzy, cztery drużyny, które na papierze są bardzo mocne, lecz rzeczywiście nie będzie to łatwy sezon i nikt trzech punktów nikomu za darmo nie odda.

W tym sezonie liga została zmniejszona. Dobrze czy źle, że będzie mniej grania w rundzie zasadniczej? A czy fakt, iż każdy zespół w dwóch kolejkach będzie pauzował, może być jakimś utrudnieniem?

Więcej drużyn w rozgrywkach oznacza możliwość zdobycia większej ilości punktów, a mniej, że w każdym meczu trzeba będzie dać z siebie 110%, aby ostatecznie nie zabrakło jakiegoś punktu na koniec sezonu zasadniczego. Jeśli chodzi o pauzowanie, to będzie to moment na podładowanie akumulatorów lub ewentualnie odpoczynek, w zależności kto kiedy na tę pauzę trafi i jak ją wykorzysta.

Na inaugurację zmierzycie się u siebie z beniaminkiem z Hajnówki. Graliście z nim w sparingach. Urwał wam nawet dwa sety. Czy tamten wynik może świadczyć o tym, że będzie to niewygodny przeciwnik? A może nie ma co zwracać uwagi na mecze towarzyskie i w pierwszych kolejkach najlepiej koncentrować się na własnej grze?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, liga jest bardzo wyrównana i każdy z każdym może wygrać. Turnieje rządzą się swoimi prawami i nie zawsze mają przełożenie na wyniki w lidze. Na pewno wyjdziemy zmotywowani w 110% i będziemy chcieli udanie rozpocząć sezon, zwłaszcza że będziemy grać przed własną publicznością.

Od kilku lat APP Krispol puka do czołowej czwórki I ligi. Czy uważasz, że ten sezon może być dla wielkopolskiego klubu przełomowy, by w przyszłości mógł spróbować swoich sił w PlusLidze?

Myślę, że nie ma co aż tak bardzo wybiegać w przyszłość i myśleć o PlusLidze. Póki co w sobotę zaczynamy sezon i trzeba się na nim skupić. Na pewno będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, zakończyć sezon na jak najwyższym miejscu i damy z siebie wszystko, aby tak było.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved