Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Łukasz Kadziewicz o zmianach kadrowych w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle

Łukasz Kadziewicz o zmianach kadrowych w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle

fot. cev.eu

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle została sklasyfikowana na pierwszym miejscu po poprzednim sezonie PlusLigi zakończonym przedwcześnie przez pandemię koronawirusa. Już teraz wiadomo, że w składzie zespołu dojdzie do kilku zmian. Część siatkarzy pozostanie jednak w klubie. Wśród nich jest Łukasz Kaczmarek, który w poprzedniej edycji rozgrywek zmagał się z problemami zdrowotnymi. Czy prezes Sebastian Świderski zdecyduje się oprzeć ciężar gry na tym zawodniku?

Mimo niecodziennej sytuacji karuzela transferowa kręci się z zawrotną prędkością. Kluby odkrywają karty informując, kto pozostanie w zespołach, a kto będzie szukał nowego pracodawcy. Sporo wiemy już o składzie zwycięzców poprzedniej edycji PlusLigi Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.Łukasz Kadziewicz poinformował, że na przyjęciu klub z Kędzierzyna-Koźla postawi na „opcję polską”. W składzie zespołu pozostają bowiem Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk i Piotr Łukasik. Nie jest znane nazwisko czwartego siatkarza na tej pozycji. – Sebastian Świderski pewnie poszuka kogoś w pierwszej lidze – powiedział ekspert Polsatu Sport.

Ogromne zmiany szykują się za to na środku siatki. Z zespołem żegnają się bowiem David Smith i Łukasz Wiśniewski. Dla tego drugiego siatkarza będzie to rozstanie po latach, bowiem występował w ZAKSIE od 2012 roku! Jedno z miejsc zajmie przenoszący się z PGE Skry Bełchatów Jakub Kochanowski. Młodego gracza wspierać będą Krzysztof Rejno i najprawdopodobniej Sebastian Warda.

Grą zespołu nadal kierował będzie Benjamin Toniutti, a po przekątnej z Francuzem wystąpi Łukasz Kaczmarek. Pozycja atakującego budzi jednak wątpliwości, bo siatkarz ma za sobą trudny okres. Poprzedni sezon spędził niemalże w całości poza boiskiem najpierw zmagając się z chorobą, a potem z pęknięciem kości. Czy prezes Świderski zaryzykuje opierając ciężar gry o tego zawodnika?

Kadziewicz ocenił skład kędzierzynian bardzo dobrze. – Moim zdaniem to bardzo dobra i ekonomiczna opcja – powiedział. – Kędzierzyn-Koźle to miasto, które jest trzymane przez Grupę Azoty. W budżecie znajdzie się więc raczej o kilka złotych mniej niż więcej. Z drużyny będzie musiało zniknąć kilku zawodników. Na dziś są to Arpad Barotti i Simone Parodi. Na ich miejsce nie przyjdzie nikt inny i właśnie to będą cięcia budżetowe – skomentował.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę