Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Łukasz Kadziewicz: Na boisko trzeba wrócić, ale..

Łukasz Kadziewicz: Na boisko trzeba wrócić, ale..

fot. Klaudia Piwowarczyk

– O graniu nie ma mowy, bo nie jesteśmy w stanie na nowo skompletować drużyn. Na boisko trzeba wrócić, ale nie w profesjonalnym wydaniu, a może w formie jakiejś ligi letniej. Musimy się nauczyć słowa „kompromis” – powiedział w Magazynie #7strefa były reprezentant Polski Łukasz Kadziewicz.

Oczywiście od jakiegoś czasu wszyscy się zastanawiają co zrobić z rozgrywkami PlusLigi. W odróżnieniu bowiem od rozgrywek kobiet, w męskich ligach (PlusLidzie i Krispol 1. Lidze) nie zakończyła się nawet faza zasadnicza. Kadziewicz nie ma wątpliwości – sezonu nie da się dokończyć na boisku, bo wielu zawodników z zagranicy wyjechało do swoich krajów, więc zespoły nie miałyby szans na realne skompletowanie drużyn.– „Kompromis” to jest chyba najlepsze słowo, jakie powinniśmy przyswoić. Tyczy się to działaczy klubowych, naszej federacji i Ministerstwa Sportu, pamiętajmy o tym. To jest bardzo ważny organ, który powinien wskazywać drogę, którą poszczególnie federacje powinny podążać, jeśli chodzi o dokończenie tego sezonu, albo zamknięcie go administracyjnie. Dziś możemy zastanawiać się nad tym, co przyniesie tabela: czy wyłonimy mistrza, czy nie wyłonimy najlepszej drużyny – powiedział Kadziewicz.

Według wicemistrza świata trzeba jak najszybciej wrócić na boiska po uspokojeniu się sytuacji związanej z epidemią. Trzeba tylko opracować plan w jakiej formie. Odpowiednia zdaniem Kadziewicza byłaby liga letnia.

 

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved