Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Łukasz Kadziewicz: 95 procent trenerów nie odrzuciłoby tej propozycji

Łukasz Kadziewicz: 95 procent trenerów nie odrzuciłoby tej propozycji

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Dziewięćdziesiąt pięć procent trenerów na świecie nie odrzuciłoby takiej propozycji, jak kontrakt w jednej z najlepszych drużyn na świecie – stwierdził Łukasz Kadziewicz, komentując podjęcie pracy w Perugii przez selekcjonera reprezentacji Polski, Vitala Heynena. 

O tym, że Heynen może zostać klubowym trenerem Wilfredo Leona, mówiło się od dawna. W czwartek zostało to oficjalnie potwierdzone. O decyzji Belga dyskutowano także przy okazji meczu Final Six Ligi Narodów z Iranem (3:1). – Po odejściu z VfB Friedrichshafen trener mówił, że w stu procentach chce skoncentrować się na reprezentacji, bo nie darowałby sobie, gdyby nie dopełnił czegokolwiek w walce o igrzyska olimpijskie. Realia się zmieniły. Przyszła propozycja wielkiego włoskiego klubu – zaznaczył Jerzy Mielewski.Decyzję o podpisaniu kontraktu we włoskim klubie skomentował były reprezentant Polski Łukasz Kadziewicz. – Podpisanie kontraktu z włoskim klubem pokazuje, że Heynen nie jest osobą idealną. Czasami przez pewien pryzmat powinniśmy odbierać jego słowa.  Jest to człowiek, który żongluje informacjami i przez pewien pryzmat trzeba brać jego słowa, kiedy i gdzie podpisał kontrakt. Próbuje rozgrywać tymi informacjami od zawodników przez media. Robi porządek z wszystkimi w Polsce, z polską federacją, a nawet ze środowiskiem siatkarskim. Nie jestem w stanie w stu procentach zaufać Vitalowi, który powiedział że skupi się tylko i wyłącznie na reprezentacji, oznacza to, że nie każde słowo jest święte. Cóż, takie jest życie. Ja osobiście, gdybym zobligował się do czegoś, czyli do występowania w jakimś klubie i nagle dostał telefon z Civitanovy, Kazania albo Perugii, to bym piechotą tam poszedł. Heynen wykorzystał szansę życia – powiedział Kadziewicz.

Swoje stanowisko zaprezentował Łukasz Żygadło. – Ja jestem bardzo ciekawy współpracy Heynena z Gino Sircim. Będziemy mieli dwie osoby o bardzo dużym temperamencie. Wiem, że prezes dużo reguł wprowadza. One różnią się od tego, co jest w innych włoskich klubach – dodał występujący na pozycji rozgrywającego zawodnik. Sir Safety Conad Perugia w ostatnim sezonie wywalczyła wicemistrzostwo oraz Puchar Włoch. W siatkarskiej Lidze Mistrzów zmagania zakończyła na półfinale.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved