Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Łukasz Kaczmarek: Świetnie nam się pracuje, bo wiemy, że trener w nas wierzy

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Mamy pewność siebie i to wygląda bardzo fajnie. Ten rok kończymy razem z Nikolą jako liderzy, zdobyliśmy Superpuchar i to fajnie rokuje na przyszłość a naprawdę o trenerze mogę wypowiedzieć się w samych superlatywach – przyznał Łukasz Kaczmarek, atakujący mistrza Polski.

Łukasz Kaczmarek od dłuższego czasu ze względu na problemy zdrowotne ma przerwę od siatkówki. Kolejne badania kontrolne napawają jednak optymizmem.– Mam kompletną przerwę od sportu i tych kilogramów nie przybywa a spada, bo nic nie mogę robić. Póki co jest -5 od czasów, gdy przestałem grać, pewnie w przeciwieństwie do innych, bo zawsze po tych świętach kilogramy przybywają. Wolałbym, żeby jak najszybciej wrócić i żeby kilogramy ponownie przybywały – przyznał Łukasz Kaczmarek. – Jestem teraz po badaniach, miałem kontrolę i wszystko idzie w super kierunku. Na początku stycznia mam jeszcze jedną kontrolę i wszystko wskazuje na to, że w połowie stycznia będę mógł wrócić do 100% aktywności – powiedział o terminie swojego powrotu na boisko atakujący Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.Mijający rok był bardzo udany dla zespołu z Kędzierzyna-Koźla, który ponownie został mistrzem Polski.  – Na polskim podwórku można powiedzieć, że wygraliśmy wszystko i z tego się cieszymy. Do tego ten rok kończymy prowadząc w plusligowej tabeli, prowadzimy też w Lidze Mistrzów, nie tracąc nawet seta. Był to wymarzony sezon dla Kędzierzyna, dla zawodników, sztabu i kibiców, którzy są z nami zawsze. Ciężko powiedzieć, żeby trwający sezon był jeszcze lepszy, bo chyba lepszego już się nie da. Jedyne co, to podbić europejskie parkiety. Akurat w zeszłym sezonie nam się nie udało, niefortunnie trafiliśmy na bardzo silną grupę, bo mieliśmy dwie drużyny z Włoch. Myślę, że w tym sezonie ta grupa jest trochę łatwiejsza i te spotkania wygraliśmy, jesteśmy na dobrej drodze, żeby wyjść z tej grupy i może zawojować coś na europejskich parkietach – stwierdził Kaczmarek.

Po sezonie 2019/2020 w ZAKSIE nastąpiła zmiana na stanowisku szkoleniowca. Andreę Gardiniego zastąpił Serb Nikola Grbić. – Nikola Gbić jest wyśmienitym trenerem. Był wybitym siatkarzem i jest mistrzem olimpijskim, był jednym z najlepszych rozgrywających tego pokolenia. Ma niesamowity spokój w tym co robi. Świetnie zarządza naszą drużyną, daje cenne wskazówki, rady – powiedział o szkoleniowcu Kaczmarek. – Nawet jak coś nam nie idzie, to on panuje nad tym wszystkim, nie ma nerwowych ruchów, gestykulacji tylko spokój i panuje nad wszystkim. Świetnie nam się pracuje, bo wiemy, że on w nas wierzy. Mamy pewność siebie i to wygląda bardzo fajnie. Ten rok kończymy razem z Nikolą jako liderzy, zdobyliśmy Superpuchar i to fajnie rokuje na przyszłość a naprawdę o trenerze mogę wypowiedzieć się w samych superlatywach – dodał.

źródło: opr. własne, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved