Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Łukasz Kaczmarek: Skupiam się na lidze

Łukasz Kaczmarek: Skupiam się na lidze

Pomimo starań siatkarze Cuprum Lubin nie zdołali dokonać historycznego, pierwszego zwycięstwa nad PGE Skrą Bełchatów. – Na pewno mieliśmy inne oczekiwania co do tego spotkania. Chcieliśmy bardziej powalczyć z drużyną z Bełchatowa i wygrać to spotkanie jak każde inne. Niestety nie udało się. Drużyna z Bełchatowa postawiła tak wysoko poprzeczkę, że nie doskoczyliśmy do niej – przyznał po pojedynku atakujący Łukasz Kaczmarek.

Pierwsze dwa sety w czterdzieści minut padły łupem bełchatowian. Znacznie ciekawszy przebieg miała trzecia partia, jednak również ona pomimo walki do ostatniej piłki padła łupem gospodarzy. Porażka sprawiła, że dystans Cuprum do czołowej czwórki powiększył się. – Na pewno mieliśmy inne oczekiwania co do tego spotkania. Chcieliśmy bardziej powalczyć z drużyną z Bełchatowa i wygrać to spotkanie jak każde inne. Niestety nie udało się. Drużyna z Bełchatowa postawiła tak wysoko poprzeczkę, że nie doskoczyliśmy do niej i nie potrafiliśmy przechylić szali zwycięstwa. Musimy o tym spotkaniu jak najszybciej zapomnieć. Wyciągniemy z niego wnioski, bo drużyna z Bełchatowa pokazała nam, jak mądrze i cierpliwie grać w siatkówkę. Za kilka dni mamy kolejne ważne spotkanie – powiedział Łukasz Kaczmarek.Atakujący lubińskiej ekipy nie ukrywał rozczarowania wynikiem meczu. – Nie przyjechaliśmy do Bełchatowa, żeby cieszyć się, bo dobrze zagraliśmy albo zdobędziemy punkt. Dla nas każde spotkanie jest takie samo, czy gramy u siebie, czy na wyjeździe, walczymy o komplet punktów – przyznał. – Wiedzieliśmy, że drużyna z Bełchatowa jest w naszym zasięgu, pokazaliśmy kilka razy w tym sezonie, że potrafimy grać z najlepszymi. Niestety nie udało nam się, czegoś wciąż nam brakuje – dodał.

Lubinianie wciąż walczą o jak najwyższe miejsce po fazie zasadniczej. W tabeli PlusLigi różnice pomiędzy zespołami są nieznaczne. Cuprum ma zaledwie trzy punkty przewagi nad siódmym Cerradem Czarnymi, natomiast sześć nad ósmym Lotosem Treflem. Do znajdujących się oczko wyżej jastrzębian po 22 kolejkach lubinianie tracą siedem punktów. – Będziemy starali się zdobyć jak najwięcej punktów, by uplasować się na jak najwyższym miejscu na koniec sezonu. Gramy fajną siatkówkę, która może się podobać. Niestety nieraz się gubimy. Miejmy nadzieję, że szybko wyciągniemy wnioski z tego spotkania i będziemy dalej walczyć – stwierdził atakujący.

Łukasz Kaczmarek rozgrywa bardzo dobry sezon i jest jednym z liderów swojego zespołu. Coraz częściej wymieniany jest przez ekspertów jako jeden z kandydatów do powołania do reprezentacji Polski. – Skupiam się na lidze. To jest dla mnie najważniejsze. A co stanie się dalej, zobaczymy. Jeśli pojawiłaby się okazja, to na pewno pojechałbym na zgrupowanie i dałbym z siebie wszystko. Dla mnie być w reprezentacji to spełnienie marzeń. Jednak aż tak daleko nie wybiegam – zakończył Kaczmarek.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved