Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Łukasz Kaczmarek: Pojedziemy tam i będziemy walczyć

Łukasz Kaczmarek: Pojedziemy tam i będziemy walczyć

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentanci Polski zajęli 5. miejsce po fazie grupowej Siatkarskiej Ligi Narodów i awansowali do turnieju finałowego. O awans do półfinału rozgrywek biało-czerwoni powalczą z Brazylią i Iranem. – To jest turniej finałowy Ligi Narodów, tam już nie będzie słabych drużyn. Graliśmy z tymi zespołami, wiemy mniej więcej czego się spodziewać. Przewidujemy, że prawdopodobnie przyjadą w swoich najsilniejszych składach, więc na pewno będą to ciężkie mecze – powiedział rozgrywający Marcin Janusz.

Mimo znacznych rotacji w składzie reprezentacja Polski awansowała do Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów. – Jedziemy tam walczyć. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się awansować do tego finału, bo jak dobrze wiemy, graliśmy całą kadrą, 26 zawodnikami i całą tą wielką grupą awansowaliśmy do finału. Na pewno pojedziemy tam walczyć i ugrać medal – przyznał Łukasz Kaczmarek. Polacy zapewnili sobie udział w turnieju finałowym dzięki dobrej postawie w Lipsku. Podczas rywalizacji w ostatni weekend fazy grupowej biało-czerwoni nie stracili nawet punktu. – W Lipsku wykonaliśmy swoje zadanie, awansowaliśmy do turnieju finałowego, ale co będzie w Chicago ciężko powiedzieć. Pojedziemy na pewno w eksperymentalnym składzie i mam nadzieję, że coś ugramy – stwierdził Marcin Janusz.Vital Heynen poinformował zawodników o tym, w jakim składzie reprezentacja Polski pojedzie na turniej finałowy Siatkarskiej Ligi Narodów, jednak zawodnicy nie chcieli uchylić nawet rąbka tajemnicy. – Wiemy kto, gdzie jedzie, ale myślę, że to Vital ogłosi oficjalnie – uciął spekulacje Kaczmarek. Wszystko wskazuje na to, że jednym z siatkarzy, który poleci do Chicago, będzie Piotr Łukasik. Przyjmujący miał wystąpić w uniwersjadzie, jednak w związku z awansem Polaków do Final Six jego miejsce w kadrze prowadzonej przez Pawła Woickiego zajmie Bartosz Filipiak.

W Chicago Polacy zagrają w grupie B, gdzie czekają na nich Brazylijczycy i Irańczycy, czyli kolejno pierwsza i druga drużyna po fazie grupowej. – Każdy wie, jaką drużyną jest Brazylia, są jednym z lepszych zespołów na świecie a jeśli chodzi o Iran, to są trochę niespodzianką tej Ligi Narodów. Grają dobrą siatkówkę, wygrali bardzo dużo meczów. Pojedziemy tam i będziemy walczyć – zaznaczył atakujący reprezentacji Polski. – To jest turniej finałowy Ligi Narodów, tam już nie będzie słabych drużyn. Graliśmy z tymi zespołami, wiemy mniej więcej czego się spodziewać. Przewidujemy, że prawdopodobnie przyjadą w swoich najsilniejszych składach, więc na pewno będą to ciężkie mecze, ale pokazaliśmy w tej Lidze Narodów, że niezależnie w jakim składzie gramy, w jakiej konfiguracji jesteśmy, to potrafimy prezentować dobrą siatkówkę i to zamierzamy zrobić w Chicago – przyznał Janusz.

W ostatnim czasie wypłynęła informacja, że Bartosz Kurek w związku z trwającą rehabilitacją nie wystąpi w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich, które rozegrane zostaną w Gdańsku. – Jest nas wielu atakujących i każdy będzie chciał zastąpić Bartka, jednak na pewno będzie ciężko, bo jest najlepszym zawodnikiem na świecie. Na pewno przez ten okres będzie mocno pracować, żeby wrócić do zdrowia i spokojnie zacząć sezon w klubie. Zdrowie jest najważniejsze – powiedział Łukasz Kaczmarek.

Zobacz również:
Terminarz turnieju finałowego Siatkarskiej Ligi Narodów mężczyzn

źródło: opr. własne, TVP Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved