Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Łukasz Kaczmarek: Kadra jest przepustką do wielkiej kariery

Łukasz Kaczmarek: Kadra jest przepustką do wielkiej kariery

W poniedziałek w opolskim Okrąglaku zmierzyły się ze sobą reprezentacje Polski i Kanady. Biało-czerwoni źle rozpoczęli spotkanie, popełniali bardzo dużo błędów w polu serwisowym, co pozwoliło gościom odnieść zwycięstwo w pierwszych dwóch setach 0:2. Biało-czerwoni zdołali jednak odnaleźć swój rytm gry i ostatecznie to oni po tie-breaku mogli cieszyć się ze zwycięstwa. – Chcieliśmy zagrać dla kibiców, którzy tutaj przyszli i wypełnili tę całą halę w Opolu – powiedział po meczu atakujący reprezentacji Polski Łukasz Kaczmarek.

Nasi reprezentanci nie najlepiej weszli w mecz, popełniali bardzo dużo niewymuszonych błędów zwłaszcza w polu serwisowym, co denerwowało trenera Vitala Heynena. W pierwszych dwóch partiach Polacy oddali rywalom po zepsutych zagrywkach aż 19 punktów, a to znacznie ułatwiło Kanadyjczykom grę. – Myślę, że po tych dwóch setach, które naprawdę minimalnie przegraliśmy, pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie wygrać to spotkanie. Chcieliśmy zagrać dla kibiców, którzy tutaj przyszli i wypełnili tę całą halę w Opolu. Udało nam się to i bardzo się cieszymy z pierwszego zwycięstwa pod wodzą Vitala Heynena – stwierdził Łukasz Kaczmarek.

Po dwóch setach trener reprezentacji Polski dokonał zaplanowanych już przed spotkaniem zmian w składzie, na boisku pojawili się mistrzowie świata: Dawid Konarski, Michał Kubiak, Paweł Zatorski i Piotr Nowakowski. Przełożyło się to na zdecydowanie lepszą grę Polaków, którzy znacznie lepiej prezentowali się w polu serwisowym. Z kolei na siatce z dobrej strony pokazali się środkowi, którzy dołożyli kilka cennych „oczek” blokiem. To wszystko pozwoliło Polakom odnieść zwycięstwo. – Myślę, że trener udzielił Polakom ostrej reprymendy i nasi rywale musieli wiele poprawić. To są jednak profesjonaliści, którzy wiedzą, co mają zrobić. Od trzeciego seta Polacy serwowali bardzo agresywnie i to zrobiło dużą różnicę. We wcześniejszych partiach nasi rywale popełnili dużo błędów, jednak potem przestali się mylić i rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść – powiedział przyjmujący reprezentacji Kanady Jason de Rocco.

Podczas spotkania został ogłoszony transfer Łukasza Kaczmarka do ZAKSY Kędzierzyn Koźle. Zawodnik podpisał z aktualnymi wicemistrzami Polski dwuletni kontrakt. – Myślę, że kadra to przepustka do wielkiej kariery, ponieważ jest to najwyższy możliwy poziom. W tym meczu nie miałem dużo szans od trenera, ale na pewno one jeszcze przyjdą, więc trzeba spokojnie trzeba ciężko pracować i czekać na nie – dodał Łukasz Kaczmarek.