Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Łukasz Kaczmarek: Fajnie to prognozuje na przyszłość

Łukasz Kaczmarek: Fajnie to prognozuje na przyszłość

fot. Łukasz Krzywański

Zmagająca się z kontuzjami ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie była faworytem spotkania z Azimutem Modena. Kędzierzynianie mimo problemów i przegrania pierwszego seta zdobyli w tym starciu cenne trzy punkty. – Jesteśmy drużyną, każdy za każdym pójdzie w ogień i wspieramy się nawzajem. Fajnie to wygląda, ale miejmy nadzieję, że chłopcy wrócą jak najszybciej do zdrowia i będzie do dyspozycji cała czternastka – powiedział Łukasz Kaczmarek.

Kędzierzynianie do spotkania podeszli bez kontuzjowanego Sama Deroo, a dodatkowo w trakcie drugiego seta mającego problemy z plecami Mateusza Bieńka musiał zmienić Tomasz Kalembka. W czwartkowym spotkaniu nie brakowało zaciętej walki. Niemal nie do zatrzymania w ataku był Łukasz Kaczmarek, który w tym spotkaniu zdobył 25 punktów, utrzymując 73-procentową skuteczność w ataku. – Mam nadzieję, że lepsze mecze jeszcze nadejdą. Cieszę się ze swojego występu, cieszę się z występu drużyny. Zagraliśmy bardzo dobrze. Po raz kolejny potwierdzamy, że mimo tego, że nie było dzisiaj Mateusza, bo po pierwszym secie coś się stało z plecami, wszedł kolejny zmiennik, który daje superzmianę. Wygrywamy i udowadniamy to, że mamy drużynę. Świetnie się czujemy, mamy czternastkę, a nie tylko szóstkę. Fajnie to prognozuje na przyszłość – powiedział po spotkaniu atakujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Łukasz Kaczmarek.Siatkarze drużyny z Kędzierzyna-Koźla już po wygranym Pucharze Polski podkreślali, że w ich zespole ważne jest wzajemne wsparcie i gra drużynowa. – Najważniejsze jest wsparcie. Jeżeli ktoś wchodzi na boisko i czuje wsparcie kolegi, to myślę, że jest to najważniejsze. To jest klucz w naszej drużynie, że zmiennicy czują się dobrze. Jesteśmy drużyną, każdy za każdym pójdzie w ogień i wspieramy się wzajemnie. Fajnie to wygląda, ale miejmy nadzieję, że chłopcy wrócą jak najszybciej do zdrowia i będzie do dyspozycji cała czternastka – zaznaczył Kaczmarek.

ZAKSA zrewanżowała się włoskiej drużynie za porażkę w pierwszej części rozgrywek. Po czterech kolejkach kędzierzynianie mają tyle samo punktów co Azimut Modena, zaś do prowadzącej Cucine Lube Civitanova traci 6 oczek. W kolejnym meczu grupy B wicemistrzowie Polski zagrają w Czechach. ČEZ Karlovarsko nie wygrał jeszcze w tej edycji Ligi Mistrzów nawet seta. – Celem są trzy punkty. Nie lekceważymy żadnego rywala i podchodzimy w 100% skoncentrowani. Naszym celem póki co jest ČEZ Karlovarsko w Lidze Mistrzów, a później będziemy myśleć o Lube – zakończył siatkarz ZAKSY.

źródło: Canal+Sport, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved