Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Łukasz Kaczmarek atakującym ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Łukasz Kaczmarek atakującym ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentant Polski, mający na koncie kilkuletnie doświadczenie w PlusLidze – Łukasz Kaczmarek został nowym atakującym  ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. – Dla mnie możliwość reprezentowania barw tak mocnego klubu jest ogromnym wyróżnieniem – o swojej decyzji mówił Łukasz Kaczmarek.

Pierwszym nowym zawodnikiem, jaki dołączy do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, będzie Łukasz Kaczmarek. Nowy atakujący wicemistrzów Polski przez trzy ostatnie sezony występował w barwach Cuprum Lubin, będąc jednym z wyróżniających się zawodników swojego zespołu. Jego dobra gra nie pozostała niezauważona, w poprzednim sezonie reprezentacyjnym atakujący otrzymał od Ferdinando de Giorgiego powołanie do reprezentacji Polski. Również w tym sezonie nowy atakujący kędzierzynian znalazł się w grupie zawodników powołanych do gry w biało-czerwonych barwach. W swojej karierze ma na koncie również doświadczenie zdobywane na piasku, którego efektem były medale młodzieżowych mistrzostw świata.W siatkówce halowej Łukasz Kaczmarek pierwsze kroki stawiał w I-ligowym TS Victoria PWSZ Wałbrzych. Następnie trzy sezony spędził w Cuprum Lubin. – Bardzo się cieszę, dla mnie możliwość reprezentowania barw tak mocnego klubu, jakim jest ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, jest ogromnym wyróżnieniem. Miałem inne oferty, zarówno z Polski, jak i zagranicy, jednak uznałem, że gra w Kędzierzynie-Koźlu będzie najlepszym wyborem dla mnie – o swojej decyzji mówił nowy atakujący ZAKSY, deklarując chęć walki o najwyższe cele. – Na pewno będzie to wyzwanie i coś nowego, ponieważ grałem do tej pory przez trzy lata w Cuprum Lubin i tam była walka gdzieś w środku stawki, tutaj będziemy walczyć o mistrzostwo Polski i inne trofea na arenie międzynarodowej. Także bardzo się z tego cieszę i obiecuję, że podejmę tę rękawicę i zrobię wszystko, aby z ZAKSĄ zajść jak najdalej – dodał zawodnik.

Jak dodał nowy atakujący wicemistrzów Polski, argumentów skłaniających go do podpisania kontraktu z nowym klubem było sporo. – Możliwość gry z takim rozgrywającym, jak Benjamin Toniutti była jednym z argumentów, dlaczego podjąłem taką decyzję. Każdy o tym wie, że Ben jest jednym z najlepszych rozgrywających na świecie, ale cała drużyna, łącznie z trenerem i sztabem szkoleniowym jest znakomita. I wiele powodów przemawiało za podpisaniem kontraktu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle – podsumował Łukasz Kaczmarek.

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved