Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Łukasz Fijałek: Ten awans nie był dziełem przypadku

Łukasz Fijałek: Ten awans nie był dziełem przypadku

fot. FIVB

– Na pewno awans Kingi Kołosińskiej i Moniki Brzostek nie był dziełem przypadku. Na grę w igrzyskach olimpijskich jak najbardziej zasłużyły – powiedział trener polskiej pary. Łukasz Fijałek podkreślił, że przed przylotem do Rio de Janeiro nie było nawet kiedy cieszyć się z tej ważnej kwalifikacji. Nasze zawodniczki już wcześniej wiedziały, że zagrają w sierpniu na Copacabanie. Miały bardzo wysoki ranking. Do połowy czerwca czekały tylko na oficjalne potwierdzenie.

– Kontuzja Kingi spowodowała, że nasze głowy były zaprzątnięte czym innym – powiedział Łukasz Fijałek. – Nie było jak myśleć o igrzyskach. Od ślubowania w Centrum Olimpijskim zaczęliśmy wczuwać się w atmosferę najważniejszej imprezy czterolecia.

Jak razem zaczęli pracować, postawili sobie za cel wywalczenie awansu olimpijskiego w 2016 roku. Zadanie spokojnie zostało zrealizowane. Pierwszy mecz Kinga Kołosińska i Monika Brzostek rozegrają w niedzielę z Amerykankami – Lauren Fendrich i Brooke Sweat (początek 16.00 czasu polskiego).Być może będzie to spotkanie z rodzaju tych, co decydują o wyjściu z grupy – mówi Łukasz Fijałek. – Następnie zmierzymy się z Rosjankami Jewgieniją Ukołową i Jekatieriną Birłową, z którymi ostatnio wygrałyśmy. I na koniec rozgrywek grupowych spotkamy się z Brazylijkami Larissą i Talitą. Jeszcze z nimi nie graliśmy, ale dziewczyny nie boją się starć z czołówką. Lubią rywalizację z najlepszymi, bo same do nich się zaliczają. Spotkania naszych olimpijek w siatkówce plażowej będą rozgrywane w porze wczesnopopołudniowej w Polsce i jak podkreśla Grzegorz Fijałek. – Są to godziny bardzo dobre do oglądania dla sympatyków tej dyscypliny w naszym kraju.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved