Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Łukasz Fijałek: Dla mnie Olsztyn to bardzo szczęśliwe miejsce

fot. PZPS

Dotychczasowy szkoleniowiec Polek – Łukasz Fijałek w tym roku na turniej w Olsztynie przyjedzie z nowymi podopiecznymi. Nam opowiada o wspomnieniach związanych z polskim turniejem oraz współpracy ze Słowaczkami – Natalią Dubovcovą i Andreą Strbovą.

Awans na igrzyska w Tokio w 2020 roku to główny cel we współpracy ze Słowaczkami. Cel realny?Łukasz Fijałek: – Ja sam założyłem sobie, że do 40. roku życia jako trener pojadę trzy razy na igrzyska! Pierwszy krok już zrobiłem i z Kingą Kołosińską oraz Moniką Brzostek byliśmy w Rio de Janeiro. Dla Natalii i Andrei olimpijski awans to także wielkie marzenie. Zwłaszcza że pierwszej z nich grając z poprzednią partnerką, kwalifikacji nie udało się zdobyć.

Potencjał jest inny niż w przypadku pracy z Polkami?

– Poziomem Natalia i Andrea nie odbiegają od Kingi i Moniki. Zresztą pamiętajmy, że nasz polski duet w meczu o brązowy medal mistrzostw Europy sprzed dwóch lat pokonał właśnie Natalię, która wówczas grała w parze z Dominiką Nestarcovą. Dziewczyny ze Słowacji dysponują świetnymi warunkami. Natalia ma 189 cm wzrostu, co daje jej ogromne możliwości jako blokującej. Andrea to bardzo szybka i dynamiczna zawodniczka, choć dopiero 21-letnia. Po niespełna pół roku współpracy udało nam się zająć 9. miejsce w silnie obsadzonym turnieju w Hadze ze światową czołówką.

Z czym kojarzy się panu turniej w Olsztynie?

– Przede wszystkim z pamiętnym brązem Kingi i Moniki sprzed dwóch lat. Tamten turniej to było takie nasze przełamanie, a ja sam uwierzyłem wtedy mocno w siebie. Zwłaszcza że to medal zdobyty przed własną publicznością, gdzie tak kibice, jak i władze mogły się przekonać o tym, że nasza praca przynosi efekty. Dla mnie Olsztyn to bardzo szczęśliwe miejsce.

Z jakimi oczekiwaniami przyjeżdża pan na turniej jako trener Słowaczek?

– Ponieważ Natalia występuje w tym sezonie z nową partnerką, dziewczyny muszą zdobywać punkty wymagane do rankingu. Każdy punkt jest bardzo cenny i musimy szukać swoich szans. Zanim przyjedziemy do Olsztyna, startujemy właśnie w turnieju CEV Satellite w węgierskim Siofok.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved