Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Łukasz Chajec: Ten sezon będzie dla nas mocną lekcją

Łukasz Chajec: Ten sezon będzie dla nas mocną lekcją

Bolesne zderzenie z I ligą zaliczyła Olimpia Sulęcin. Beniaminek zakończył fazę zasadniczą na przedostatnim miejscu, gromadząc na swoim koncie zaledwie 9 punktów. – Podejdziemy do walki w play-out bardzo bojowo i damy z siebie maksa. Będziemy chcieli zrobić wszystko, by utrzymać I ligę w Sulęcinie – zapowiedział po ostatnim meczu fazy zasadniczej trener Łukasz Chajec.

Siatkarze Olimpii Sulęcin na zakończenie fazy zasadniczej zmierzyli się z AZS-em Częstochowa. Po słabym pierwszym secie w kolejnych wykorzystywali swoje szanse i fragmentami prowadzili wyrównaną walkę z liderem. Przyjezdni byli nawet blisko przedłużenia spotkania, jednak ostatecznie nie udało im się ugrać nawet seta. – W pierwszym secie nie weszliśmy w mecz, w drugim i trzecim szkoda naszych szans, które mieliśmy na wygranie. Zadecydowały pojedyncze akcje, błędy z naszej strony, a w trzecim secie dwie mocne zagrywki Buscha w końcówce. Nie utrzymaliśmy piłki w grze i dlatego przegraliśmy – podsumował spotkanie Łukasz Chajec.

Przed starciem AZS-u z Olimpią nie brakowało zamieszania. Pierwotnie mecz miał być rozegrany 18 lutego, jednak w piątek do częstochowian dotarła informacja, że spotkanie musi odbyć się dzień wcześniej, w sobotę. Ostatecznie wolne miejsce znalazło się dopiero o 20:30 w Hali Polonia. Już przed tym pojedynkiem wszystkie pary fazy play-off były znane, a mecz dla obu drużyn był jedynie formalnością. Jak podchodzi się do takich spotkań? – Od razu wiedzieliśmy, że jedziemy tutaj, żeby zagrać jak najwięcej dobrych akcji. Jestem zadowolony z drugiego i trzeciego seta, bo tych akcji było naprawdę dużo, podjęliśmy walkę. Nie zwieszaliśmy głów i to jest fajne – przyznał szkoleniowiec Olimpii.

Beniaminkowi pozostaje teraz walka o utrzymanie. Ich przeciwnikiem będzie MKS Aqua Zdrój Wałbrzych, który zajął 10. miejsce, jednak zdobył aż 14 punktów więcej niż Olimpia. Wałbrzyszanie wygrali z podopiecznymi trenera Chajca przed własną publicznością 3:0, a sulęcinianie zrewanżowali się w 16. kolejce, pokonując rywali również bez straty seta. – Nastroje przed fazą play-out są bojowe. Już się szykujemy. Im bliżej tego będzie, to pewnie będziemy czuli troszeczkę adrenaliny i stresu, ale to normalne. Myślę, że poradzimy sobie z tym bez problemu i podejdziemy do walki w play-out bardzo bojowo i damy z siebie maksa. Będziemy chcieli zrobić wszystko, by utrzymać I ligę w Sulęcinie – powiedział trener beniaminka.

Siatkarze z Sulęcina na pierwsze zwycięstwo na zapleczu PlusLigi czekali do 10. kolejki, kiedy to pokonali 3:2 SMS PZPS Spała. Sulęcinianie dość niespodziewanie wygrali również ze Stalą Nysa 3:1. Kolejne trzy oczka zdobyli z wałbrzyszanami, a ostatnią zdobycz punktową dopisali na swoim koncie 10 lutego, kiedy po tie-breaku ulegli SMS-owi. Jak fazę zasadniczą w wykonaniu Olimpii ocenia jej szkoleniowiec? – Nie jest to najlepszy wynik. Nie spodziewaliśmy się takiego równego poziomu. Niestety szybko poziom pierwszoligowy pokazał nam, że jeszcze musimy się dużo uczyć i ten sezon będzie dla nas mocną lekcją. Staramy się wyjść z niego zwycięsko. Myślę, że utrzymanie zespołu w I lidze będzie wielkim zwycięstwem tej drużyny, a przede wszystkim sulęcińskiej siatkówki. Musimy razem zrobić wszystko, żeby tę I ligę utrzymać, bo bardzo tego chcemy. Nie mamy ciśnienia, parcia, ale bardzo chcemy, żeby ten poziom pierwszoligowy w Sulęcinie został dłużej niż jeden sezon – zakończył Łukasz Chajec.