Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Łukasz Chajec: Nie ma mowy o podłamaniu

Łukasz Chajec: Nie ma mowy o podłamaniu

Olimpia Sulęcin nie sprawiła niespodzianki w Częstochowie. Sulęcinianie przegrali z Exact Systems Norwidem Częstochowa 0:3. Norwid w momentach, kiedy było trzeba, zagrał wyblokiem, dobrze powalczył w obronie i skontrował. Zachowali się jak profesorzy. My walczyliśmy na początku, ale zarówno drugi, jak i trzeci set to partie bez historii – stwierdził po meczu Łukasz Chajec, trener zespołu z Sulęcina.

Początek wtorkowego meczu nie wskazywał na to, że pojedynek w hali przy ulicy Jasnogórskiej zakończy się w nieco ponad godzinę. Exact Systems Norwid dopiero w drugiej części inauguracyjnej odsłony przejął inicjatywę i wygrał do 20. – W pierwszym secie graliśmy, ale bardziej czekaliśmy, co się wydarzy, tak to z boku wyglądało. Jednak Norwid w momentach, kiedy było trzeba, zagrał wyblokiem, dobrze powalczył w obronie i skontrował. Zachowali się jak profesorzy. My walczyliśmy na początku, ale zarówno drugi, jak i trzeci set to partie bez historii – przyznał po spotkaniu Łukasz Chajec. – To był bardzo zły i nieudany w naszym wykonaniu mecz. Na gorąco nie jestem w stanie ocenić, co było tego przyczyną. Ani przez moment nie postawiliśmy się gospodarzom. Mój zespół wyglądał, jakby był zmęczony, ospały. Musimy to sobie przeanalizować na spokojnie. Nie mamy na to dużo czasu, bo w sobotę kolejny, bardzo ważny mecz. Jechaliśmy tutaj z nadzieją na walkę. Niestety przeciwnik przewyższał nas w każdym elemencie, czysto siatkarsko – dodał trener Olimpii Sulęcin.

Sulęcinianie w sobotę podejmą KPS Siedlce. Siedlczanie również w środku tygodnia grali mecz, niespodziewanie we własnej hali pokonując Gwardię Wrocław 3:0. – Musimy wrócić do swojej gry z ostatnich meczów. Ciężkie spotkania przed nami. Cały czas, dopóki cel nasz, który zakładaliśmy przed sezonem, jest w naszym zasięgu, a jest pomimo takiej bolesnej porażki, wierzę głęboko w ten zespół. Wierzę, że dziesiąte miejsce jest w naszym zasięgu. Taki cel zakładaliśmy sobie przed sezonem – podkreślił szkoleniowiec zespołu z Sulęcina.

Siatkarze Olimpii w minionym sezonie walczyli o utrzymanie. Obecnie mimo że prezentują lepszą grę, również znajdują się w dolnej części tabeli. Sulęcinianie zajmują przedostatnie miejsce, ale do zajmującej 10. miejsce Buskowianki tracą tylko trzy oczka. – My cały czas jesteśmy na dwunastym-trzynastym miejscu. Tam jest bardzo ciasno. Tutaj nie ma mowy o podłamaniu. Nie sądzę, żeby to wpływało na nas. Musimy cały czas pracować. Jeszcze wiele meczów przed nami. Naszym celem jest 10. miejsce i jestem przekonany, że uda nam się to osiągnąć. A jeśli przyjdzie nam walczyć o utrzymanie, to taki jest sport. Czysto siatkarsko jesteśmy w stanie osiągnąć to 10. miejsce, ono jest w naszym zasięgu cały czas – powiedział Łukasz Chajec.