Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Łukasz Chajec: Cieszę się, że wskakujemy na wyższy poziom

Łukasz Chajec: Cieszę się, że wskakujemy na wyższy poziom

fot. sulecin24.pl

Siatkarze Olimpii Sulęcin jako jedni z ostatnich w I lidze rozpoczęli przygotowania do sezonu 2017/2018. Na szlifowanie formy będą mieli siedem tygodni, a w trakcie przygotowań mają w planach wzięcie udziału w turniejach przed własną publicznością oraz we Wrześni. Zarówno dla trenera Chajca, jak i dla większości zawodników beniaminka będzie to wyjątkowy sezon, bowiem po raz pierwszy będą mieli możliwość rywalizowania na zapleczu PlusLigi.

Olimpia Sulęcin jako jeden z ostatnich zespołów w I lidze wróciła do pracy po wakacyjnej przerwie. Podopieczni Łukasza Chajca na spotkaniu organizacyjnym spotkali się 13 sierpnia, a od poniedziałku zaczęli przygotowania do gry na zapleczu PlusLigi. – Moi zawodnicy wiedzieli, że na treningi mają przyjechać nie po okresie bezczynności, ale po wakacjach, na których mieli się ruszać. Nie mieliśmy startować na minusie, ale na lekkim plusie. Kompletnie nie obawiam się tego, że może zabraknąć nam czasu na przygotowania. Zostanie nam siedem tygodni i nie zamierzam tego zmieniać, bo taki cykl sprawdzał mi się w ostatnich latach – powiedział Łukasz Chajec. – Przerabiałem różne wersje przygotowań. Czasami zaczynaliśmy treningi na początku sierpnia, ale od dwóch sezonów zaczynamy nieco później, co nam się sprawdzało. Jestem przekonany, że tym razem też będzie dobrze – dodał szkoleniowiec Olimpii Sulęcin.Olimpia Sulęcin w dobrym stylu wywalczyła awans na zaplecze PlusLigi. W międzysezonowej przerwie jej działacze postawili na kontynuację, bowiem przedłużyli umowy z większością zawodników, a w szeregach lubuskiej ekipy pojawili się tylko czterej nowi gracze. Są nimi: Patryk Orłowski, Filip Frankowski, Łukasz Ożarski oraz Bartosz Konieczny. Trener sulęcińskiego zespołu uważa, że tak zbudowany skład z powodzeniem może powalczyć w I lidze, choć wiadomo, że priorytetem dla beniaminka będzie utrzymanie się na tym poziomie rozgrywkowym. – W tym zespole nie ma przypadkowych zawodników, są oni dopasowani do naszej filozofii gry. Mamy czterech nowych siatkarzy, którzy będą musieli zaaklimatyzować się i przyzwyczaić się do funkcjonowania w naszej drużynie. Myślę jednak, że szybko złapiemy nić porozumienia, tym bardziej że wiedzą oni, na co stawiamy akcenty. Uważam, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to mamy szansę być dobrym zespołem – ocenił Chajec.

Olimpia do końca sierpnia będzie intensywnie pracowała nad budowaniem siły fizycznej oraz nad dopracowywaniem elementów taktycznych, a we wrześniu ma w planach szereg meczów kontrolnych. Na pewno w dniach 15-16 września zagra w turnieju we Wrześni, a tydzień później u siebie zorganizuje towarzyski turniej o Puchar Józefa Bartkowiaka, w którym wezmą udział II-ligowe zespoły z województwa lubuskiego i Chrobry Głogów. Trwają jeszcze negocjacje odnośnie meczów towarzyskich, które Olimpia chciałaby rozegrać na początku września. Być może zmierzy się z Espadonem Szczecin i APP Krispolem Września. – Nie chcieliśmy szukać dalekich wyjazdów. Mamy dość silne zespoły drugoligowe w województwie, a także pierwszoligowy Krispol. Wydaje mi się, że rozegramy optymalną liczbę sparingów – podkreślił Chajec, który nie ukrywa, że już myśli o początku sezonu. – Nie mogę już doczekać się pierwszych meczów ligowych. Bardzo cieszę się, że wskakujemy na wyższy poziom. Jest to dla mnie szansa na rozwój swojego warsztatu szkoleniowego, a większość moich podopiecznych też po raz pierwszy będzie miała możliwość występowania w I lidze. Będzie to dla nas nowe wyzwanie, możliwość zbierania doświadczenia. Jestem tym bardzo podekscytowany – zakończył szkoleniowiec lubuskiego zespołu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved