Łukasz Chajec: Było dużo straconych szans

Olimpia Sulęcin w przedostatniej kolejce I ligi mężczyzn przegrała z AZS-em Częstochowa. – Przyjechaliśmy tutaj z nastawieniem na zwycięstwo. Dwa sety były na przewagi, bardzo ciężko nam się tutaj grało. Wiedzieliśmy, że to nie będzie łatwe spotkanie, bo AZS-owi nie towarzyszy presja, że będzie walczył o utrzymanie, a my mieliśmy jeszcze swoje szanse – przyznał po sobotnim spotkaniu trener Łukasz Chajec.

Sulęcinianie mieli swoje szanse podczas sobotniego meczu w Częstochowie. Olimpia wygrała pierwszego seta do 23. W dwóch kolejnych dopiero po długiej walce na przewagi musiała uznać wyższość gospodarzy. Czwarta odsłona ponownie potoczyła się po myśli gospodarzy i to do ich konta dopisane zostały trzy punkty. – Przyjechaliśmy tutaj z nastawieniem na zwycięstwo. Dwa sety były na przewagi, bardzo ciężko nam się tutaj grało. Wiedzieliśmy, że to nie będzie łatwe spotkanie, bo AZS-owi nie towarzyszy presja, że będzie walczył o utrzymanie, a my mieliśmy jeszcze swoje szanse. Jak się okazuje, Buskowianka Kielce wygrała swój mecz, więc nawet jakbyśmy wygrali za trzy punkty, to gralibyśmy o utrzymanie. Teraz musimy skupić się na tym, żeby się przygotować, bo mamy mało czasu. Za dwa tygodnie gramy pierwsze pojedynki o utrzymanie i na tym będziemy się koncentrować – zaznaczył po spotkaniu Łukasz Chajec.

Siatkarze z Sulęcina obecnie mogą jedynie powalczyć o lepsze miejsce przed play-out. Obecnie Olimpia zajmuje przedostatnie miejsce, ale do dwóch notowanych wyżej rywali – AGH i Mickiewicza ma tylko trzy punkty straty. W ostatniej kolejce sulęciński pierwszoligowiec uda się właśnie do Kluczborka. – Po drodze jest mecz z Mickiewiczem Kluczbork. Na pewno nie pojedziemy tam i nie oddamy meczu bez walki. Pojedziemy tam walczyć o zwycięstwo. Jednak tak naprawdę myślami będziemy przy spotkaniach o utrzymanie. Obojętne jaki to będzie przeciwnik, zadanie jest jedno – wygrać trzy ostatnie mecze – podkreślił szkoleniowiec Olimpii.

Siatkarze Olimpii Sulęcin znacznie lepiej niż poprzednio rozpoczęli sezon na zapleczu PlusLigi. Podopieczni Łukasza Chajca często jednak nie wykorzystywali nadarzających się szans, przez co po raz kolejny będą musieli walczyć o utrzymanie. Czy wynika to z problemów sportowych czy mentalnych? – Myślę, że mentalnych, bo jeśli chodzi o siły, umiejętności, to one są. Chłopaki muszą uwierzyć na nowo. Pewnie w głowach jest trochę zawód, bo widzieli to inaczej na początku sezonu. Było dużo straconych szans, uciekły nam punkty na naszym boisku. Mieliśmy mecze do wygrania za trzy punkty, a przegrywaliśmy. To gdzieś siedzi w głowie. Nasza rola w tym, żeby pomóc chłopakom. Myślę, że na 9-10 marca będziemy gotowi w 100% zarówno mentalnie, jak i fizycznie – zapowiedział trener Chajec.