Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Lukas Kampa: Zostajemy w domu i czekamy

Lukas Kampa: Zostajemy w domu i czekamy

fot. Klaudia Piwowarczyk

Dla całego świata pandemia koronawirusa jest zdecydowanie ogromnym wyzwaniem. Wraz z nim stanął cały świat sportu. – Czekamy, zostajemy w domu. Teraz mamy trzy dni wolnego i jesteśmy w domach. Pozostaje nam jedynie czekać na decyzję i jeśli będzie ona taka, że gramy dalej, to my wracamy do hali trenować. Chcemy zagrać, ale w tym momencie najważniejsze jest to, że wszyscy są zdrowi – mówił rozgrywający Jastrzębskiego Węgla, Lukas Kampa.

Na ten moment rozgrywki PlusLigi zostały wstrzymane do odwołania. Nie wiadomo jakie będą dalsze decyzje. CEV zawiesiła natomiast europejskie puchary, w których udział bierze także Jastrzębski Węgiel, przynajmniej do 3. kwietnia. – Dla nas to dziwna sytuacja. Myślę, że dla wszystkich to jest coś nowego, czego wcześniej nie było. Niewiele możemy zrobić. Czekamy, zostajemy w domu. Teraz mamy trzy dni wolnego i jesteśmy w domach. Pozostaje nam jedynie czekać na decyzję i jeśli będzie ona taka, że gramy dalej, to my wracamy do hali trenować – mówił  Lukas Kampa.Rozgrywający jastrzębskiej drużyny nie ukrywał, że sytuacja jest bardzo trudna dla wszystkich, ale zdrowie to priorytet. – Chcemy zagrać, ale w tym momencie najważniejsze jest to, że wszyscy są zdrowi. W Polsce czuję się bezpiecznie i nie martwię się. widzimy, że cały świat sportu w tym momencie stanął. Są drużyny, które nie mogą trenować. Musimy zostać w domu i po prostu czekać. W tym momencie sport nie jest najważniejszy. To dla nas ciężka i smutna decyzja, ale jedyna słuszna – podsumował niemiecki siatkarz.

Decyzje podejmowane są zgodnie z tym, co dzieje się dokoła. Aktualnie CEV postanowił, że wszystkie rozgrywki pod jego auspicjami, w tym między innymi Liga Mistrzów, są zawieszone do 3. kwietnia. – CEV chyba ma jeszcze nadzieję, że uda się skończyć Ligę Mistrzów, ale nie wiadomo jak to będzie wyglądać jutro czy za tydzień. Ja myśle, że będzie podobnie i że będzie bardzo ciężko dokończyć rozgrywki – podsumował Lukas Kampa.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved