Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Lukas Kampa: Wiemy, że możemy wygrać z każdym

Lukas Kampa: Wiemy, że możemy wygrać z każdym

fot. Klaudia Piwowarczyk

Jastrzębski Węgiel pokonał mistrza Polski, a zadowolenia z tego faktu nie krył rozgrywający jastrzębian Lukas Kampa. – Pierwszy raz wygrałem z ZAKSĄ, więc mogę głęboko odetchnąć. Cieszy nie tylko to, że wygraliśmy, ale przede wszystkim jak graliśmy. Udało nam się wrócić do gry po niepotrzebnie przegranym trzecim secie.

Świadomość, że możemy wygrać z ZAKSĄ jest dla nas bardzo ważna. Teraz jedziemy do Warszawy i chcemy wygrać następny mecz – dodał Kampa.Siatkarz Jastrzębskiego Węgla żałuje straconych szans w trzecim secie i wskazuje główne elementy, które pozwoliły wygrać z ZAKSĄ. – Wierzyliśmy cały czas w zwycięstwo. Ciężko powiedzieć co zadecydowało o wyniku, ale wydaje mi się że zagrywka. Cały czas wywieraliśmy presję na rywalu i później było nam łatwiej zagrać w bloku i obronie. Czasem jeszcze mamy problem po obronie, żeby wyprowadzić punktowy atak, co było widać w trzecim secie, w którym mieliśmy szansę wygrać. 

Kampa jest optymistycznie nastawiony do kolejnych meczów i zauważa, że drużyna jest teraz mocno podbudowana mentalnie. – Teraz wiemy, że możemy wygrać z każdym. Jak się wygrywa w Kazaniu, to jest poczucie że gra się dobrą siatkówkę i to musimy cały czas mieć w głowie. Mam nadzieję, że będziemy kontynuować krok po kroku naszą dobrą passę.

źródło: KS Jastrzębski Węgiel, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved