Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Lukas Kampa: Wiem jak Polacy są w stanie zagrać

Lukas Kampa: Wiem jak Polacy są w stanie zagrać

fot. Katarzyna Antczak

Najbliższym przeciwnikiem reprezentacji Polski w mistrzostwach Europy są Niemcy. Podopieczni trenera Gianiego są świadomi, że w ćwierćfinale czeka ich bardzo trudne zadanie. – Oni będą faworytami, ale jestem przekonany, że będzie też szansa dla nas – powiedział rozgrywający Lukas Kampa.

Reprezentacja Niemiec w 1/8 finału zmierzyła się z współgospodarzami mistrzostw Europy – Holendrami. Niemcy wyraźnie wygrali pierwszego seta (25:17), w drugim po walce również okazali się lepsi. Chociaż trzecią odsłonę 32:30 na swoją korzyść przechylili Holendrzy, to ostatnie słowo należało do siatkarzy trenera Gianiego. Gospodarzom meczu nie pomogła nawet bardzo dobra gra Nimira Abdel-Aziza (29 punktów, 63% w ataku). Po stronie Niemców dobrą skuteczność utrzymywali Gyorgy Grozer (20 punktów), Christian Fromm (18) i Tobias Krick (15). – Według mnie pierwszy set był dla nas bardzo ważny, bo wiedzieliśmy, że możemy jeszcze wygrać (śmiech). Po pierwszym secie mieliśmy trochę więcej pewności siebie i Georg pokazywał, że jest – to jak zagrywał i atakował było dla nas bardzo ważne – powiedział po meczu z Holendrami Lukas Kampa.Niemcy mają za sobą słabą fazę grupową. Z pięciu spotkań wygrali zaledwie dwa. Na zakończenie rywalizacji w grupie B ulegli 1:3 Hiszpanom. Skąd ta słaba dyspozycja? – Nie wiem. Mieliśmy bardzo dobre przygotowania. Chyba wpływ miał pierwszy mecz z Serbią, który słabo zagraliśmy (przegrana 0:3 – przyp. red.). A później zawsze jest trudno. Czekaliśmy na taki mecz, jak ten z Holandią. Teraz jestem przekonany, że wszystko jest możliwe – skomentował rozgrywający reprezentacji Niemiec.

W ćwierćfinale Niemcy, chociaż są obecnymi wicemistrzami Europy, nie będą faworytami. Ich rywalem będą bowiem Polacy, którzy kolejne mecze mimo licznych roszad w składzie wygrywają bez najmniejszych problemów. Reprezentant Niemiec przyznał, że nie miał okazji śledzić poczynań biało-czerwonych, czy oglądać ich meczów. – Niedużo widziałem, ale wiem jak oni są w stanie zagrać w siatkówkę –  powiedział. – Będzie jeszcze trudniej. Oni będą faworytami, ale jestem przekonany, że będzie też szansa dla nas – zaznaczył Kampa.

źródło: opr. własne, Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved