Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Lukas Kampa: Ważne było zwycięstwo w pierwszym secie

Lukas Kampa: Ważne było zwycięstwo w pierwszym secie

Pomimo porażki 2:3 z Berlin Recycling Volleys siatkarze Jastrzębskiego Węgla z drugiego miejsca awansowali do kolejnej rundy Ligi Mistrzów. – Ważne było zwycięstwo w pierwszym secie, gdybyśmy go przegrali, ten mecz mógłby się skończyć dużo wcześniej – podsumował rozgrywający jastrzębian, Lukas Kampa.

Jastrzębski Węgiel od wysokiego prowadzenia rozpoczął premierową partię spotkania w stolicy Niemiec, potem jednak rywale byli w stanie dogonić jastrzębian i nawiązać wyrównaną walkę. Ostatecznie podopieczni Ferdinando de Giorgiego triumfowali dopiero 25:23. – To był emocjonalny mecz. Ważne było zwycięstwo w pierwszym secie, gdybyśmy go przegrali, ten mecz mógłby się skończyć dużo wcześniej – podkreślił Lukas Kampa. Trzy kolejne odsłony były już mniej wyrównane, a o wyniku spotkania decydował tie-break. – W czwartym secie, w którym niektóre decyzje wprowadziły sporo nerwowości po obu stronach siatki, pokazaliśmy naszą stabilność mentalną. Oczywiście chcieliśmy wygrać, ale najważniejsze jest to, że zakwalifikowaliśmy się do fazy play-off – dodał rozgrywający Jastrzębskiego Węgla. W decydującej odsłonie praktycznie od początku lepiej radzili sobie gospodarze meczu, wygrywając 15:9.

Z awansu do kolejnej rundy zmagań mogą cieszyć się również mistrzowie Niemiec. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że po raz kolejny udało się zakwalifikować do grona dwunastu drużyn, które zagrają w fazie play-off – mówił Stelian Moculescu. – Spodziewaliśmy się trudnego meczu i taki on był, a my wykonaliśmy dobrą robotę. W 80 procentach nasza gra była dobra, chcemy jedynie zapomnieć o trzecim secie, ale nawet po nim się nie poddaliśmy – nie mieliśmy ku temu powodów – ocenił trener Berlin Recycling Volleys. Legendarny szkoleniowiec chwalił swoich podopiecznych za postawę w polu zagrywki. – Zagraliśmy z odpowiednią ilością ryzyka w serwisie i również blok był w naszym wykonaniu solidny – ocenił Moculescu. Szkoleniowiec mistrzów Niemiec zdradził również, nad czym jego zespół musi jeszcze popracować. – Biorąc pod uwagę drużyny, na które możemy trafić w rundzie play-off, to musimy skupić się na tym, żeby nasze przyjęcie było bardziej stabilne – wyjaśnił. O tym, z kim Jastrzębski Węgiel i Berlin Recycling Volleys zmierzą się w kolejnej fazie rozgrywek, dowiemy się w piątek, kiedy zostaną rozlosowane pary play-off.

źródło: cev.lu, inf. własna