Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Lukas Kampa w Jastrzębskim Węglu

Lukas Kampa w Jastrzębskim Węglu

fot. Katarzyna Antczak

Jastrzębski Węgiel podpisał kontrakt z Lukasem Kampą. Zawodnika tego nie trzeba szerzej przedstawiać fanom siatkówki w Polsce. Reprezentant Niemiec to gwiazda europejskiego formatu, jeden z czołowych graczy na swojej pozycji, a miniony sezon spędził w Cerrad Czarnych Radom.

Lukas Kampa ma za sobą wiele lat owocnej kariery w najlepszych siatkarskich ligach świata, wliczając w to włoską Serie A1 oraz rosyjską Superligę. Pochodzi z Bochum i tam też stawiał swoje pierwsze siatkarskie kroki. W klubowej siatkówce dwukrotnie wywalczył tytuł mistrza Niemiec z VfB Friedrichshafen. Z Lokomotiwem Charków zdobył mistrzostwo Ukrainy, natomiast z Biełogorie Biełgorod sięgnął po Puchar Rosji.Spore sukcesy święcił również z reprezentacją Niemiec. Podczas mundialu w Polsce w 2014 roku kadra narodowa tego kraju wywalczyła brązowe medale, a nowy jastrzębski nabytek zakończył turniej z tytułem najlepszego rozgrywającego mistrzostw świata! Rok później Kampa wraz z kolegami z kadry wygrał igrzyska europejskie w Baku.

PlusLigę zna doskonale. Przez ostatnie dwa lata bronił barw Cerradu Czarnych Radom. Z klubem tym w minionym sezonie zajął szóste miejsce w lidze.

Odejście Michala Masnego to na pewno wielka strata dla klubu oraz drużyny i na pewno nie jest łatwo zastąpić takiego zawodnika jak „Miśkin”. Ale Lukas Kampa jest rozgrywającym, który również może wnieść pozytywną jakość do naszej gry i dobrze zastąpić „Miśkina”. Cieszę się, że zdołaliśmy pozyskać Lukasa – zawodnika z doświadczeniem z PlusLidze i bardzo utytułowanego na arenie międzynarodowej – komentuje Mark Lebedew, trener Jastrzębskiego Węgla.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że tej klasy siatkarz, co Lukas Kampa, zdecydował się na grę w Jastrzębskim Węglu w przyszłym sezonie. Tak jak zapowiadaliśmy, dołożyliśmy wszelkich starań, aby znaleźć godnego następcę Michala Masnego na pozycji rozgrywającego. Przyjście Lukasa Kampy do Jastrzębskiego Węgla jest istotną informacją w kontekście budowania zespołu na nowy sezon – podkreśla Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

Co dalej z limitami dla obcokrajowców w Polsce?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved