Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Lukas Kampa nadal w Jastrzębskim Węglu

Lukas Kampa nadal w Jastrzębskim Węglu

fot. Klaudia Piwowarczyk

Coraz więcej klubów ustala warunki kontraktów z zawodnikami, z którymi chce przedłużyć współpracę. Nie inaczej jest w Jastrzębskim Węglu, który przedłużył właśnie współpracę z rozgrywającym, Lukasem Kampą. Lukas Kampa z jastrzębską drużyną związany jest od ponad dwóch sezonów. Wcześniej przez dwa sezony występował w innym klubie PlusLigi, Cerradzie Czarnych Radom. Jest to potwierdzenie tego, iż w Polsce czuje się bardzo dobrze.

Cieszę się, że zostaje z nami zawodnik tej klasy, co Lukas Kampa. Siatkarz z ogromnym doświadczeniem, dający wysoką jakość sportową, mający pozytywne cechy osobowe i który bardzo dobrze zaaklimatyzował się w Jastrzębskim Węglu. Rozgrywający to pozycja, wokół której buduje się skład zespołu. Jest to więc bardzo dobra informacja dla dalszej budowy i rozwoju naszej drużyny – mówi Adam Gorol, prezes zarządu klubu.Radości z przedłużenia umowy z niemieckim rozgrywającym nie kryje również trener Roberto Santilli.Moje relacje z Lukasem mają dłuższą historię, tym bardziej cieszę się, że udało się go zatrzymać w klubie na kolejny sezon. To był dla nas zawodnik pierwszego wyboru, jeśli chodzi o pozycję rozgrywającego. Lukas wykonuje niesamowitą pracę wewnątrz grupy, będąc osobą niezwykle energetyczną i mającą cechy lidera. Nasza strategia zakłada próbę utrzymania w możliwie największym wymiarze trzonu zespołu z obecnego sezonu na kolejne rozgrywki – wyjaśnia włoski szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

33-letni Kampa ma za sobą wiele lat owocnej kariery w najlepszych siatkarskich ligach świata, wliczając w to włoską Serie A1 oraz rosyjską Superligę. Pochodzi z Bochum i tam też stawiał swoje pierwsze siatkarskie kroki. W klubowej siatkówce dwukrotnie wywalczył tytuł mistrza Niemiec z VfB Friedrichshafen. Z Lokomotiwem Charków zdobył mistrzostwo Ukrainy, natomiast z Biełogorie Biełgorodem sięgnął po Puchar Rosji. Spore sukcesy święcił również z reprezentacją Niemiec. Podczas mundialu w Polsce w 2014 roku kadra narodowa tego kraju wywalczyła w Katowicach sensacyjne brązowe medale, a Kampa zakończył turniej z tytułem najlepszego rozgrywającego mistrzostw Świata. Z kolei podczas mistrzostw Europy w 2017 roku Kampa sięgnął w Krakowie wraz z kadrą narodową po srebrne medale czempionatu Starego Kontynentu.

Jestem szczęśliwy, że przedłużyłem mój kontrakt w Jastrzębskim Węglu. Wielokrotnie podkreślałem, że czuję się świetnie w Jastrzębiu, PlusLidze i generalnie w Polsce. Przez ostatnie dwa i pół roku włożyłem tutaj sporo energii i wykonałem na rzecz tego klubu ciężką pracę. Uważam, że Jastrzębski Węgiel rośnie w siłę w każdym aspekcie, a moja misja tutaj jeszcze się nie zakończyła. Naprawdę mam wielkie pragnienie wywalczenia czegoś z tą drużyną i jeśli nadal będziemy wspólnie tak ciężko pracować, możemy to osiągnąć. Zdecydowałem się zostać w klubie i pomóc, bo chcę dopiąć tego celu. Ci kibice, to miasto, ten klub i każdy, kto czuje się emocjonalnie związany z jastrzębską siatkówką, zasługuje na wygranie czegoś i przeżycie razem wspaniałych chwil – mówi Lukas Kampa. 

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved