Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Lukas Kampa: Mogliśmy wyłączyć głowy z myślenia o siatkówce

Lukas Kampa: Mogliśmy wyłączyć głowy z myślenia o siatkówce

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Mecz zapowiada się interesująco. Po pierwsze, mamy za sobą dłuższą przerwę w rozgrywkach i jest  to nasz pierwszy mecz w nowym roku przed własną publicznością. Po drugie, do naszej hali wraca trener Mark Lebedew, co z pewnością będzie wyjątkowe dla niego, dla nas i także dla naszych fanów – powiedział przed starciem z Aluronem Virtu rozgrywający Jastrzębskiego Węgla, Lukas Kampa.

Pomarańczowi mieli czas na to, by odpocząć. Ostatnie spotkanie w PlusLidze rozegrali 29 grudnia, kiedy we własnej hali pokonali Cerrad Czarnych Radom 3:0. Potem zawodnicy otrzymali od trenera Roberto Santillego aż pięć dni wolnego. – Przerwa każdemu z nas się przydała. Na kilka dni mogliśmy wyłączyć głowy z myślenia o siatkówce, zyskać energię. Wszyscy są zdrowi, pełni zapału i radości. Z każdym dniem znajdujemy wspólny rytm z Roberto, więc wygląda to wszystko obiecująco – uważa Lukas Kampa, rozgrywający Jastrzębskiego Węgla.Niemiec spodziewa się kolejnego emocjonującego widowiska w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej. – Mecz zapowiada się interesująco. Po pierwsze, mamy za sobą dłuższą przerwę w rozgrywkach i jest to nasz pierwszy mecz w nowym roku przed własną publicznością. Po drugie, do naszej hali wraca trener Mark Lebedew, co z pewnością będzie wyjątkowe dla niego, dla nas i także dla naszych fanów. Wreszcie mamy przed sobą trudnego rywala, który spisuje się dobrze nie tylko u siebie, ale również na wyjazdach. Ponadto zespół przeciwny będzie mógł liczyć na mocne wsparcie z trybun, tak jak to miało miejsce w zeszłym roku. Mogę tylko poprosić naszych fanów o jak najliczniejsze przybycie do hali, dopingowanie nas i bycie głośniejszym niż fani z Zawiercia ­– apeluje Kampa.

Klub z Zawiercia dołączył do siatkarskiej elity w zeszłym sezonie i w swoim debiutanckim roku zajął na koniec rozgrywek 9. miejsce. Przed tym sezonem do zagłębiowskiej drużyny dołączyło kilku doświadczonych graczy, a wśród nich siatkarze z jastrzębską przeszłością: rozgrywający Michal Masny, środkowy Bartosz Gawryszewski czy atakujący Mateusz Malinowski. Warta wygrała osiem z 12 spotkań. – Nie jestem zaskoczony ich postawą. W Zawierciu stworzono ciekawy „mix”. Na temat Masnego nie trzeba się rozwodzić. Każdy go tu zna i wie, że potrafi on prowadzić zespół jako lider i stworzyć coś specjalnego na boisku. Młodzi gracze, jak Semeniuk, spisują się świetnie, potrafią wywierać na rywalu presję w zagrywce. Z kolei Mark stawia na zespołowość, atmosferę w drużynie, więc możemy oczekiwać silnego oporu ze strony przeciwników – zakończył Lukas Kampa.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved