Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Lukas Kampa jednak zostaje w Jastrzębskim Węglu

fot. Klaudia Piwowarczyk

W ostatnim czasie sporo mówiło się o ewentualnym odejściu Lukasa Kampy z Jastrzębskiego Węgla. Niemiecki rozgrywający miałby wrócić do ligi niemieckiej, ze względu na rodzinę. Jak się okazuje, plotki nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości, a Kampa postanowił pozostać w polskiej lidze.

Cieszę się bardzo, że Lukas Kampa pozostaje z nami na kolejny sezon. Poza ogromną wartością sportową, jaką zawodnik ten stanowi dla zespołu, mówimy o siatkarzu, który wnosi pozytywną energię do zespołu i spełnia wielką rolę w budowaniu „ducha” i dobrej atmosfery w drużynie. Na swojej pozycji jest to gracz kompletny, do tego zgrany z naszym zespołem. Po kilku latach po kryzysie w klubie, nasz zespół doszedł do takiego poziomu sportowego i mentalnego, że stał się kompletny, a Lukas Kampa jest jego bardzo ważnym „ogniwem”. Cieszę się, że został z nami, bo oprócz wspomnianych walorów siatkarskich Lukas jest bardzo pozytywnym człowiekiem – podkreśla Adam Gorol, prezes zarządu jastrzębskiego klubu.Lukas Kampa jest zawodnikiem klubu ze Śląska od sezonu 2016/2017. W tym czasie wywalczył z naszym klubem dwa brązowe medale PlusLigi. Jak sam przyznaje, czuje się u nas doskonale. – Jastrzębski Węgiel to mój drugi dom. W zeszłym roku mówiłem o tym, że mam tutaj do spełnienia pewną misję. Chcę wygrać z Jastrzębskim Węglem mistrzostwo Polski. Ten klub, ci kibice i to miasto zasługują na ten upragniony złoty medal – mówi obecny kapitan „pomarańczowych”.

34-letni Kampa ma za sobą wiele lat owocnej kariery w najlepszych siatkarskich ligach świata, wliczając w to włoską Serie A1 oraz rosyjską Superligę. Pochodzi z Bochum i tam też stawiał swoje pierwsze siatkarskie kroki. W klubowej siatkówce dwukrotnie wywalczył tytuł mistrza Niemiec z VfB Friedrichshafen. Z Łokomotywem Charków zdobył mistrzostwo Ukrainy, natomiast z Biełogorie Biełgorod sięgnął po Puchar Rosji. Przed przyjściem do Jastrzębskiego Węgla przez dwa sezony występował w innym klubie PlusLigi, Cerrad Czarnych Radom.

Spore sukcesy święcił również z reprezentacją Niemiec. Podczas mundialu w Polsce w 2014 roku kadra narodowa tego kraju wywalczyła w Katowicach sensacyjne brązowe medale, a Kampa zakończył turniej z tytułem najlepszego rozgrywającego mistrzostw świata. Z kolei podczas mistrzostw Europy w 2017 roku Kampa sięgnął w Krakowie wraz z kadrą narodową po srebrne medale czempionatu Starego Kontynentu.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved