Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Lukas Kampa: Blok-obrona kluczem do naszego zwycięstwa

Lukas Kampa: Blok-obrona kluczem do naszego zwycięstwa

fot. Karolina Koster

Reprezentacja Niemiec w niedzielę odniosła swoje drugie zwycięstwo w grupie B, nie dając większych szans reprezentacji Czech. Oznacza to, że podopieczni Andrei Gianiego są już o krok od awansu do ćwierćfinału bez konieczności rozgrywania barażu. – Moim zdaniem kluczem do zwycięstwa była relacja blok-obrona, która funkcjonowała w naszym zespole bardzo dobrze. Byliśmy świetnie przygotowani do tego meczu – powiedział po meczu kapitan niemieckiej ekipy, Lukas Kampa.

Było to wasze drugie zwycięstwo w turnieju i jesteście bardzo blisko awansu do ćwierćfinału. Co było kluczem do pokonania reprezentacji Czech?Lukas Kampa: – Moim zdaniem kluczem do zwycięstwa była relacja blok-obrona, która funkcjonowała w naszym zespole bardzo dobrze. Byliśmy świetnie przygotowani do tego meczu, dużo piłek dotykaliśmy w bloku czy w obronie, co przyczyniało się do tego, że mogliśmy zdobywać kolejne punkty. Reprezentacji Czech ciężko było umieścić piłkę w naszym boisku. Dodało to nam dużo pewności siebie już od początku meczu. Cieszę się, że wygraliśmy ten mecz w trzech setach, pozwoliło nam to zaoszczędzić energię na poniedziałkowy pojedynek.

Spodziewaliście się przed tym spotkaniem, że będzie aż tak łatwo?

– Nie powiedziałbym, że był to łatwy mecz. Może dla kogoś, kto oglądał go z boku, tak to wyglądało. Prowadziliśmy niemalże cały czas, ale były momenty, że Czesi odrabiali nieco strat i wywierali na nas presję. Chcieliśmy wygrać niedzielne spotkanie w taki właśnie sposób i cieszę się, że to zrobiliśmy.

 

ME, gr. B: Niemcy zdecydowanie lepsi od Czechów

Dla ciebie jako rozgrywającego dobrą sytuacją było też chyba to, że praktycznie wszyscy atakujący byli skuteczni.

– Tak, to było bardzo dobre. Cały czas miałem dzięki temu wiele opcji na rozegraniu. Jak już powiedziałem wcześniej, bardzo istotna była praca zespołowa w defensywie, dzięki temu ja miałem łatwiej i mogliśmy grać mądrze w ataku. Ogólnie pokazaliśmy w tym spotkaniu dobrą siatkówkę.

W poniedziałek ostatni mecz grupowy ze Słowacją. Czego tam należy się spodziewać?

– Kolejnego ciężkiego meczu. Mamy teraz kilkanaście godzin na regenerację. Słowacy mają w składzie zawodników, którzy potrafią grać dobrą siatkówkę. Jeżeli zaczniemy dobrze, tak jak w niedzielę, i dobrze przygotujemy się do tego spotkania, to jestem pewny, że pokonamy Słowację i tym samym całą grupę.

W waszym zespole pojawiło się kilku młodych graczy. Co można o nich powiedzieć?

– Moim zdaniem podczas tych mistrzostw można zobaczyć, jak utalentowanymi są zawodnikami. Wyróżniającą się postacią jest Tobias Krick, nasz środkowy, Julian Zenger, także wykonuje kawał dobrej roboty na libero. Ruben Schott wszedł w niedzielę na boisko i zagrał rewelacyjnie. To ważne, ponieważ każdy zawodnik jest na tych mistrzostwach Europy potrzebny i na pewno wszystkich ich zobaczymy podczas tych zawodów.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved