Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > LUK Politechnika przedstawia kolejnego członka sztabu

LUK Politechnika przedstawia kolejnego członka sztabu

fot. Anna Klepaczko

Klub z Lublina krok po kroku przedstawia kolejnych członków sztabu szkoleniowego. Wiemy już, że funkcję pierwszego trenera pełnić będzie Maciej Kołodziejczyk, a drugiego Piotr Maj. Teraz klub poinformował, że za przygotowanie fizyczne zawodników odpowiadać będzie Bartłomiej Malec.

Mam świadomość tego, że jako trener przygotowania motorycznego ponoszę pewność odpowiedzialność za wynik całego zespołu. W okresie przygotowawczym będę pracował z drużyną około pięciu dni w tygodniu. Do tego w czasie trwania już sezonu, zapewne te jednostki treningowe się zmniejszą. Mimo wszystko wiem, jak ważną częścią jestem zespołu i jaka odpowiedzialność na mnie spoczywa – powiedział Bartłomiej Malec.I dodał – Wiem, że w nadchodzącym sezonie cele są wysokie. Zespół budowany jest z bardzo dobrych zawodników. Nam nie pozostaje nic innego, jak ciężko pracować i walczyć o każde zwycięstwo.

Wszystko wskazuje na to, że LUK Politechnika w nadchodzącym sezonie będzie dysponować bardzo doświadczonymi zawodnikami. W kuluarach mówi się, że szeregi lublinian zasilą siatkarze mający doświadczenie w PlusLidze. Czy w tej sytuacji, trener przygotowania fizycznego będzie mógł nauczyć ich czegoś nowego?

Sportowcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że cały czas wiele zmienia się w kwestii przygotowania fizycznego. Dowiadujemy się nowych rzeczy. Poza tym świadomość sportowa jest bardzo wysoka. Osobiście uważam, że trening przygotowania motorycznego, to tak naprawdę jedna z ważniejszych kwestii przygotowania w kontekście sportu zawodowego. Najważniejsze, żeby zadbać o zdrowie, formię zawodników, a także dzięki takiemu przygotowaniu zminimalizować ilość urazów oraz kontuzji. Prewencja to podstawa – zauważył trener przygotowania motorycznego.

Malec w swojej dotychczasowej karierze grał zawodowo w siatkówkę plażową. Czy to doświadczenie przyda mu się w Lublinie?

Uważam, że takie doświadczenie, że kiedyś samemu było się sportowcem jest bardzo cenne. Powiem tak – „wiem, z czym się to je”. Ma świadomość tego, na co należy zwrócić uwagę. Jednocześnie podchodzę do swojej pracy z pokorą. Nie wiem wszystkiego. Cały czas się dokształcam i poszerzam horyzonty. Myślę, że to iż mam za sobą pewną przeszłość siatkarską, będzie dodatkowym atutem – zakończył Malec.

źródło: krispol1liga.pl, lkpslublin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved