Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Olimpijskie duety najlepsze na niemieckiej plaży

Olimpijskie duety najlepsze na niemieckiej plaży

fot. archiwum

W ubiegły weekend na plaży w Timmendorfer nad Morzem Bałtyckim odbyły się mistrzostwa Niemiec kobiet i mężczyzn w siatkówce plażowej. U pań obyło się bez niespodzianki, bowiem krajowy tytuł obroniły fenomenalne w tym sezonie Laura Ludwig i Kira Walkenhorst. Natomiast w rozgrywkach panów zwyciężyli Markus Böckermann i Lars Flüggen i tym samym zostali nowymi mistrzami Niemiec.

Duet Ludwig/Walkenhorst gra kapitalnie w tym sezonie. Po zdobyciu mistrzostwa olimpijskiego, zwycięstwach w dwóch turniejach rangi Major Series, a także w olsztyńskim Grand Slamie, przyszedł czas triumfu na rodzimym podwórku. Nie było więc zaskoczeniem, gdy pomimo dość wyrównanego i stojącego na wysokim poziomie pojedynku pokonały swoje rywalki Chantal Laboureur i Julię Sude 2:0 (22:20, 23:21). Trzecie miejsce przypadło parze Borger/Büthe, która ograła przeciwniczki Gernert/Zautys 2:0 (21:18, 21:18). Zarówno pojedynek o złoto, jak i o brąz obfitowały w ogromne emocje i niespodziewane zwroty akcji. Mecz o mistrzostwo mocno rozpoczęły mistrzynie olimpijskie z Rio de Janeiro, które dzięki skutecznym zagrywkom i blokom Walkenhorst wysunęły się na sześciopunktowe prowadzenie (8:2). Rywalki zaczęły je doganiać, jednak przy stanie 19:17 sprawy w swoje ręce wzięła Laura Ludwig i set zakończył się ostatecznie wynikiem 22:20. Dramaturgii nie brakowało również w drugiej partii. Walka toczyła się punkt za punkt, a kibice zebrani na Timmendorfer Strand mogli podziwiać efektowne obrony i długie wymiany. Choć w tym secie to trzecie w rankingu FIVB – Laboureur i Sude od początku utrzymywały bezpieczną przewagę (11:15), ostatecznie więcej „zimnej krwi” zachowały Ludwig i Walkenhorst, które zakończyły tę partię 23:21 i mogły świętować zwycięstwo.

Jak tą wygraną podsumowała sama Kira Walkenhorst? – Rio było snem, który trwał aż do dzisiaj. Musiałyśmy pokonać przeszywające nas od stóp do głów zmęczenie. Ostatnie dwa tygodnie były bardzo ciężkie, wiele drużyn chciało nas pokonać, ale to my ostatecznie sięgnęłyśmy po mistrzostwo kraju. Laura Ludwig zwróciła uwagę na to, jak ogromną rolę odegrał sztab szkoleniowy. – Byli z nami w każdej sekundzie. Bez nich nie byłoby nas tutaj, gdzie teraz jesteśmy. Po wyczerpującym sezonie, okraszonym niebywałymi sukcesami, Niemki odliczają teraz dni do wakacji. Dopełnieniem tegorocznych osiągnięć niemieckiej „jedynki” było uhonorowanie nagrodą MVP Kiry Walkenhorst, a także wyróżnienie duetu tablicą „Ball of Fame”. Niestety, takiego lauru nigdy nie otrzymają trzecie w mistrzostwach Niemiec Borger i Büthe, bowiem był to ich ostatni wspólny turniej. Britta Büthe postanowiła porzucić karierę sportową i zdecydowała rozpocząć studia.Finał:
Ludwig/Walkenhorst – Laboureur/Sude 2:0
(20:22, 23:21)

Mecz o 3. miejsce:
Borger/Büthe – Gernert/Zautys 2:0
(21:18, 21:18)

 

W turnieju mężczyzn świeżo upieczonymi mistrzami zostali Markus Böckermann i Lars Flüggen. W świetnym stylu pokonali parę Jonathan Erdmann/Thomas Kaczmarek 2:1 (21:13, 19:21, 15:12). Z brązowego medalu mogli być dumni Kay Matysik i Alexander Walkenhorst, którzy triumfowali nad Bennetem i Davidem Poniewaz 2:0 (21:18, 21:16). Finał był odzwierciedleniem wcześniejszego ćwierćfinału, w którym parom Böckermann/Flüggen i Erdmann/Kaczmarek już było dane się zmierzyć. Przyszli triumfatorzy pewnie weszli w mecz i od początku budowali przewagę (8:1). Szybko zakończyli premierową odsłonę wynikiem 21:13. Po przerwie między setami Erdmann i Kaczmarek wzięli się do pracy i po chwili na tablicy wyników był remis (15:15). Para była nie do poznania – grała zupełnie inaczej niż w pierwszym secie. Głównie dzięki lepszej koncentracji i eliminacji błędów wygrała partię 21:19 i doprowadziła do remisu w całym spotkaniu. Decydującą część tej niemieckiej batalii lepiej rozpoczęli Böckermann i Flüggen – od trzech oczek przewagi (7:4). Przeciwnicy próbowali odwrócić losy zarówno tej odsłony, jak i całego spotkania, lecz to ci pierwsi wygrali 15:12 i w całym meczu 2:1.

Lars Flüggen wyznał: – Jestem tutaj po raz ósmy, a moim celem od czterech lat jest zwycięstwo. Po czwartym, trzecim i drugim miejscu w końcu udało się zatriumfować. Jestem wzruszony. Jego kolega Markus Böckermann, który został wybrany MVP, dodał: – Kwalifikacje do igrzysk, jak i same igrzyska olimpijskie, kosztowały nas wiele sił. Byliśmy bardzo zmęczeni, dlatego wygrana tutaj jest jeszcze piękniejsza. Ze zwycięstwa cieszyli się również brązowi medaliści, którzy mieli wiele problemów z bliźniakami Poniewaz. W tym spotkaniu ogromną rolę odegrał blok Alexandra Walkenhorsta, brata „złotej” Kiry. Matysik/Walkenhorst przyznali, że grali lepiej niż w półfinale, co tylko potwierdza, na jak wysokim poziomie były rozgrywane mistrzostwa Niemiec.

Finał:
Böckermann/Flüggen – Erdmann/Kaczmarek 2:1
(21:13, 19:21, 15:12)

Mecz o 3. miejsce:
Matysik/Walkenhorst – B. Poniewaz/D. Poniewaz 2:0
(21:18, 21:16)

źródło: inf. własna, volleyball-verband.de

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved