Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Lucyna Borek: Wróciły stare grzechy

Lucyna Borek: Wróciły stare grzechy

– Chyba za szybko uwierzyłyśmy, że wygramy to spotkanie w trzech setach – powiedziała po zwycięstwie z Pałacem Bydgoszcz 3:2 Lucyna Borek, libero Developresu SkyRes Rzeszów. Dzięki tej wygranej w tie-breaku klub z Podkarpacia spełnił wymóg pięciu victorii w Orlen Lidze. Nie zmienia to faktu, że niemalże na mecie rozgrywek sezonu zasadniczego (do rozegrania została jedna kolejka) zajmuje dziewiątą lokatę, tracąc do ósmego PTPS-u Piła… 20 punktów.

Lucyna Borek wybrana została najlepszą zawodniczką poniedziałkowego pięciosetowego boju rzeszowianek z Pałacem Bydgoszcz. – Bardzo się cieszę, ale przyznam szczerze, że jestem też zaskoczona. To moje pierwsze takie wyróżnienie – powiedziała zawodniczka.  Powodów do radości miała sporo, bo nie tylko zadebiutowała w rankingu MVP w tym sezonie, ale przede wszystkim jej team tą victorią przypieczętował piąte zwycięstwo na koncie, które jest w Orlen Lidze gwarantem spokojnej głowy przed startem w fazę play-off. Wygrana z Pałacem Bydgoszcz nie przyszła jednak łatwo, a duża w tym zasługa samych rzeszowianek, które wydaje się za szybko uwierzyły w zwycięstwo. Po dwóch setach zespół z Podkarpacia prowadził 2:0 i cudem uniknął spełnienia się znanego siatkarskiego przysłowia. – Uciekła koncentracja. Chyba za szybko uwierzyłyśmy, że wygramy to spotkanie w trzech setach. Bydgoszczanki się rozegrały. Na pewno to, że musiałyśmy wygrać piąte spotkanie, też spowodowało nerwowość w naszych poczynaniach. Wróciły stare grzechy, zrobiłyśmy dużo błędów w tym spotkaniu. Trafił nam się przestój, który nie powinien się przydarzyć – podsumowała rywalizację najlepsza zawodniczka poniedziałkowego spotkania z Pałacem.

Obecnie Developres SkyRes Rzeszów zajmuje dziewiątą pozycję w tabeli Orlen Ligi. Mając na swoim koncie 13 oczek, traci do ósmego  PTPS-u Piła aż… 20 punktów, co rzecz jasna jest dystansem nie do odrobienia przed zmaganiami fazy play-off. Do rozegrania w rundzie zasadniczej pozostało jedno spotkanie, a w nim w stolicy Podkarpacia miejscowe siatkarki podejmą mistrzynie Polski, zawodniczki Chemika Police. Mecz ten rozpocznie się 23 marca 2016 roku o godzinie 18.00.

źródło: developres.rzeszow.pl, inf. własna