Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Lucie Muhlsteinova: Byłyśmy czarnym koniem (wideo)

Lucie Muhlsteinova: Byłyśmy czarnym koniem (wideo)

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź zostały wicemistrzyniami Polski. Po 29 latach ŁKS ponownie wpisał się więc na karty historii, zdobywając 7. medal w krajowych rozgrywkach. Po ceremonii wręczenia medali rozmawialiśmy z rozgrywającą łódzkiego klubu – Lucie Muhlsteinovą. – Ten sezon rozpoczęliśmy rewelacyjnie, chyba nikt się tego nie spodziewał. Troszeczkę przerwała tę naszą dobrą passę moja kontuzja, bo to nigdy nie jest przyjemne, jeśli komukolwiek z zespołu przydarzy się coś podobnego. W końcu dziewczynom udało się jednak zawalczyć o to, aby znaleźć się w tym finale i uważam, że w ostatnim meczu byłyśmy godnym rywalem dla Chemika  – powiedziała Czeszka.

W drugim meczu finałowym byłyście bardzo bliskie doprowadzenia do tie-breaka, po raz kolejny już w tym sezonie pokazując niesamowity charakter. Radość ze srebrnego medalu w tym momencie przyćmiewa chyba jednak smutek z powodu porażki z Chemikiem…Lucie Muhlsteinova:  Zawsze gdy się przegrywa, pojawia się smutek. Prawda jest taka, że w Atlas Arenie walczyliśmy do końca. Ten sezon rozpoczęliśmy rewelacyjnie, chyba nikt się tego nie spodziewał. Troszeczkę przerwała tę naszą dobrą passę moja kontuzja, bo to nigdy nie jest przyjemne, jeśli komukolwiek z zespoły przydarzy się coś podobnego. W końcu dziewczynom udało się jednak zawalczyć o to, aby znaleźć się w tym finale i uważam, że w ostatnim meczu byłyśmy godnym rywalem dla Chemika.

Zaledwie czterokrotnie w rundzie zasadniczej schodziłyście z parkietu pokonane, to pokazuje, jak silny w tym sezonie był ŁKS. Przed sezonem otwarcie nie mówiło się o medalu. To wyjątkowa historia, biorąc pod uwagę twoją kontuzję i problemy, z którymi się zmagaliście. Też uważasz, że to srebro może być dla wielu zaskoczeniem?

– Byłyśmy takim czarnym koniem w tym sezonie. Myślę też, że już w poprzednim sezonie pokazałyśmy, że możemy grać o wyższą stawkę. Być może nikt nie spodziewał się, że będzie to finał LSK. My jednak już spotykając się w sierpniu, po cichu liczyłyśmy na to, że zakończymy ten sezon z medalem.

Stworzyliście kapitalne widowisko, ale kibice również spisali się na medal. Spodziewałaś się, że uda się aż w takim stopniu wypełnić Atlas Arenę i zaszczepić siatkarskiego bakcyla wśród tylu ludzi?

– Tutaj świętuje prawie cała Łódź i to jest coś niesamowitego. (uśmiech) Bardzo chciałabym wszystkim, którzy nas dopingowali, podziękować za to, co wydarzyło się w Atlas Arenie. Korzystając z okazji, dziękuję również za to, co zrobili dla mnie kibice podczas Pucharu Polski w Nysie. Powiem szczerze, że po tej kontuzji nie oglądałam już tego meczu półfinałowego, ale na drugi dzień już obejrzałam to, co działo się w Nysie i powiem szczerze, że to bardzo dużo dla mnie znaczy.

Pechowa kontuzja i fakt, że obserwowałaś to spotkanie zza band, nie sprawiły chyba, że towarzyszyły ci mniejsze emocje, a wręcz przeciwnie… Wsparcie kibiców jednak chyba sprzyja szybszej regeneracji?

– Oczywiście, to podnosi na duchu. Nie ma też tajemnicy, że w zespole nadal została jedna połowa z naszego małżeństwa, więc kibicowałam ŁKS-owi najmocniej, jak tylko mogłam. 

Kończycie wyjątkowy sezon dla ŁKS-u nie tylko z medalami na szyjach, ale zapłaciłyście za to dość wysoką cenę w postaci wielu urazów, dużego zmęczenia. Spodziewałaś się, że te rozgrywki będą dla was aż tak intensywne i w niektórych momentach dość dramatyczne?

– Zawsze zaczynam sezon z takim nastawieniem, że będzie on bardzo wymagający. Trudno jest mi to komentować, bo nie uczestniczyłam w tej końcówce sezonu. Na pewno trudno jest grać jeden mecz i za trzy dni następny i to o taką stawkę, bo to kosztuje. Na pewno teraz przyjdzie czas na regenerację i jakiś wypoczynek. 

Przygotowaliśmy dla was wideo z oprawą i wypowiedziami zawodniczek po ostatnim meczu finałowym, który możecie obejrzeć w serwisie YouTube:

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved