Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Luciano Pedulla odchodzi, kto poprowadzi Niemki w kwalifikacjach do IO?

Luciano Pedulla odchodzi, kto poprowadzi Niemki w kwalifikacjach do IO?

fot. Monica Buzzoni

Krótko szkoleniowcem żeńskiej reprezentacji Niemiec był Luciano Pedulla. Włoski szkoleniowiec nie osiągnął z nią w tym sezonie znaczących sukcesów, a zmiana na ławce trenerskiej ma w Niemkach wyzwolić dodatkowy impuls przed europejskim turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich.

Przypomnijmy, że Luciano Pedulla schedę w żeńskiej reprezentacji Niemiec objął po Giovannim Guidettim. Włocha praca nie okazała się jednak efektywna, bowiem zabrakło tego, za co szkoleniowcy są rozliczani, czyli wyników. Nasze zachodnie sąsiadki prowadził w 29 oficjalnych meczach, odnosząc 12 zwycięstw i 17 porażek. Na igrzyskach europejskich w Baku prowadzona przez niego drużyna w ćwierćfinale musiała uznać wyższość reprezentacji Polski, przeciętnie zaprezentowała się w World Grand Prix, a w mistrzostwach Europy nie obroniła drugiej lokaty wywalczonej przed dwoma laty. W turnieju rozgrywanym w Belgii i Holandii zajęła dopiero piąte miejsce, które dało jej jednak bezpośrednią kwalifikację do kolejnego czempionatu Starego Kontynentu.

Ale podstawowym celem Niemek jest gra na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Dlatego jeszcze przed europejskimi kwalifikacjami dojdzie do roszad w sztabie szkoleniowym. Niemki w turnieju tym poprowadzi już nowy trener. – Doszliśmy do wniosku, że lepiej dla obu stron będzie, jak się rozdzielą. Dzięki tej decyzji chcemy wysłać impuls naszemu zespołowi, aby dobrze zaprezentował się w kwalifikacjach olimpijskich w Ankarze i wywalczył przepustkę olimpijską – powiedział Ralf Iwan.Niemki wezmą udział w europejskim turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, który w dniach 4-9 stycznia rozegrany zostanie w Ankarze. W grupie rywalizowały będą z Holenderkami, Chorwatkami i Turczynkami, a jedynie zwycięzca turnieju wywalczy przepustki do Rio de Janeiro. Druga i trzecia drużyna zyskają jeszcze jedną okazję do zakwalifikowania się na igrzyska, a będzie nią interkontynentalny turniej, który odbędzie się w Japonii.

źródło: inf. własna, volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved