Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Luciano de Cecco: Nic nie jest niemożliwe

Luciano de Cecco: Nic nie jest niemożliwe

fot. Cezary Makarewicz

W drugim pojedynku turnieju Ligi Światowej w Łodzi biało-czerwoni pokonali Argentyńczyków 3:1. Nie było to jednak łatwe spotkanie, bowiem aż trzy sety kończyły się grą na przewagi. – Pokazaliśmy, że stać nas na grę na bardzo dobrym poziomie i zagraliśmy, dorównując tak dobrej drużynie – powiedział po pojedynku kapitan Argentyńczyków, Luciano de Cecco.

Niewiele zabrakło do wygranej. Końcówki na przewagi i co prawda rezultat świadczy przeciw wam, ale chyba są rzeczy, z których możecie być zadowoleni?Luciano de Cecco: – Myślę, że może gdybyśmy się trochę mniej mylili w ważnych momentach, moglibyśmy dotrzeć do tie-breaka i może wygrać. Wynik mówi jasno, a dobrze poradziliśmy sobie, grając na przewagi. Zagraliśmy dobry mecz, a jeszcze kilka tygodni temu po pierwszym secie przegranym jak ten tutaj mecz był dla nas stracony i kończyło się 0:3. Pokazaliśmy, że stać nas na grę na bardzo dobrym poziomie i zagraliśmy, dorównując tak dobrej drużynie. To jak wyglądał mecz może być dla nas powodem dumy, dla każdego z nas. Ponieważ turniej nie jest jeszcze skończony. Są kolejne mecze do zagrania. Potem kolejny weekend meczowy, a potem już igrzyska olimpijskie. Jeśli będziemy dążyć w tę stronę, będziemy mieć więcej szans na wygrane niż na kolejne przegrane.

By wygrać z Francją, musicie wyeliminować błędy własne. Coś jeszcze jest wyraźnie do poprawy?

– Na zagrywce z Polakami zagraliśmy agresywnie, prawie cały mecz udało nam się utrzymać dobry poziom mocnej zagrywki. Kiedy to przestało iść, przeszliśmy na flota i powodowaliśmy tym sporo kłopotów. Musimy bardziej skoncentrować się na nie popełnianiu błędów w końcówkach setów. Póki co gramy cały czas z drużynami, które po prostu są od nas silniejsze i dysponują lepszymi argumentami siatkarskimi niż my. To, że przegrywamy, nie zawsze jest naszą winą.

Nie sądzisz, że stać was na małą niespodziankę?

– Nic nie jest niemożliwe, ale Francuzi mają coś do udowodnienia i pokazania. Już pokazali, że stać ich na wygraną nawet z silniejszymi zespołami – tak jak z Rosjanami. My przede wszystkim musimy iść i zagrać naszą siatkówkę. A to jak zagramy będzie miało odzwierciedlenie w wyniku.

Trudno ci się gra, jako rozgrywającemu, w hali z tak nietypowym sufitem jak Atlas Arena?

– Hala nic nie zmienia. Trzeba być zawsze skoncentrowanym wyłącznie na piłce. Potem dopiero są inne wymówki.

Wszyscy wiemy, że Julio Velasco jest naprawdę dobrym trenerem, ale wam co roku funduje sporo zmian w składzie. Teraz przyjmujący grają na ataku. Nie przeszkadza wam tak duża rotacja?

– Aż takie zmiany w składzie nie są kłopotliwe. Uważam, że nasz sztab dokonuje właściwych wyborów. Jasne, że fajnie by było mieć w drużynie kogoś takiego jak Kurek albo kilku takich zawodników, ale ich nie mamy i nigdy ich nie mieliśmy. Dlatego sądzę, że pracujemy bardzo dobrze takim składem, jakim dysponujemy. Wiemy, jakie są nasze silne punkty, wiemy też, jakie są nasze słabości i nad nimi pracujemy. Może będzie nas stać na wygraną z silniejszymi zespołami.

Na koniec muszę zapytać o sezon z Sir Safety Conad Perugia. Finały z Modeną, 8:3 w tie-breaku i jednak mistrzostwo dla przeciwników. Jak podsumujesz ten rok?

– Zagraliśmy z Perugią długi i bardzo wyczerpujący sezon. Chyba nikt nie spodziewał się, że będziemy w finale. Graliśmy przeciwko mocnej drużynie, zmagając się także z własnymi problemami. To było trudne zwłaszcza dla Denisa Kaliberdy, który miał bardzo problematyczną końcówkę sezonu, grając już do końca z kontuzją. Zrobiliśmy najlepsze, na co było nas wtedy stać. Graliśmy przeciwko Modenie bardzo dobrą siatkówkę. Zwłaszcza u siebie w hali, ale Modena przez cały sezon pokazywała, że jest ogromnie silną drużyną. Na koniec wygrała wszystko, czego jej gratuluję.

Autor: Justyna Żółkiewska

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved