Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Złe dobrego początki Chemika Police

LSK: Złe dobrego początki Chemika Police

Mistrzynie Polski spotkanie z outsiderem Ligi Siatkówki Kobiet rozpoczęły od zaskakującej porażki w pierwszym secie. Potem jednak to policzanki dyktowały już warunki na parkiecie, wygrały trzy kolejne odsłony i zgarnęły komplet oczek do ligowej klasyfikacji.

W spotkaniu z KSZO Ostrowiec Św. nie mogła zagrać z powodu kontuzji pleców libero Aleksandra Krzos, którą zastąpiła Martyna Grajber. Od udanego ataku mecz rozpoczęła Iga Chojnacka, a wkrótce było już 2:0 dla mistrzyń Polski. Przyjezdne miały kłopoty z przyjęciem zagrywki Chemika i przy stanie 4:1 po ataku Sanji Gammy o czas poprosił trener Bockay. Policzanki popełniły jednak kilka własnych błędów, ładnym atakiem popisała się także Koleta Łyszkiewicz, KSZO nie tylko odrobiło straty, ale i miało punkt przewagi. Marcelo Abbondanza widząc słabą grę swoich zawodniczek, przy stanie 6:8 po nieudanym ataku Gammy zawołał swoje zawodniczki do siebie. Nic to jednak nie dało, Chemik nie kończył swoich akcji, a kiwką popisała się Olga Geyko (12:7). Kolejne błędy Chemika i zagrywka Geyko sprawiły, że przy stanie 9:15 o drugi czas poprosił trener Abbondanza. Policzanki w ustawieniu z Igą Chojnacką na zagrywce zbliżyły się na 14:18, co zmusiło opiekuna KSZO do poproszenia o 30 sekund przerwy. Poskutkowało, bowiem po ataku Łyszkiewicz i asie serwisowym Emilli Oktaby było 21:14 dla KSZO. Policzanki raz jeszcze poderwały się do walki, po ataku Busy zbliżyły się na 18:22. Na odrobienie strat było już za późno i po udanej akcji w ataku przyjezdne objęły prowadzenie w meczu.

Po ataku Łyszkiewicz pierwszy punkt w secie drugim padł łupem gości. Na początku wynik oscylował wokół remisu. Po ataku i zagrywce Mędrzyk i kiwce Martyny Łukasik Chemik prowadził jednak już 6:3. Ostrowczanki jednak natychmiast wyrównały przy zagrywce Zuzanny Kucińskiej, a po kolejnym znakomitym ataku Kolety Łyszkiewicz oraz punktowym bloku miały już dwa oczka zapasu. Na 9:9 wyrównała Martyna Łukasik, a dodatkowo zagrywkę dołożyła Sladjana Mirković, a kiwkę Iga Chojnacka. Zmusiło to trenera Bockaya do wzięcia czasu. Policzanki jednak wydaje się wróciły do swojej gry, po asie serwisowym Bianki Busy prowadziły już 16:10. Przy zagrywce Kingi Kasprzak ostrowczanki odrobiły nieco strat, zbliżyły się na cztery oczka, a kiedy Dorsman wygrała piłkę na siatce, tablica pokazała wynik 15:18. Mistrzynie Polski podkręciły tempo, skuteczna była Bianka Busa, a do tego zagrywką dobrze pracowała Agnieszka Bednarek (24:17). Busa udanym atakiem skończyła tę część meczu.

Policzanki dobrze weszły w kolejnego seta, po zbiciach Busy było 4:0, o czas poprosił trener Bockay. Policzanki nie zwalniały jednak tempa, po przerwie skuteczna była Iga Chojnacka. Pierwszy punkt dla KSZO zdobyła Kinga Kasprzak. Kolejny udany blok pozwolił Chemikowi prowadzić już sześcioma oczkami. Opiekun KSZO o drugi czas poprosił przy stanie 11:3 po ataku Natalii Mędrzyk. Nic to jednak nie dało, bowiem autowy atak jego podopiecznych dał 12. oczko Chemikowi. Kiedy zatrzymana została Kinga Kasprzak, różnica wynosiła już 10 punktów (15:5). Policzanki dominowały na boisku, po ataku Chojnackiej i nieudanej akcji rywalek było już 20:7. Atak Mędrzyk dał piłki setowe (24:10), a trzecią część meczu skończyła Sladjana Mirković.

Od udanego ataku Igi Chojnackiej rozpoczął się set trzeci, a po błędzie ostrowczanek i kiwce Mędrzyk było już 4:1. Przy zagrywce Łyszkiewicz KSZO wyrównało na 6:6, ale po kiwce Bianki Busy i zagrywce Mirković mistrzynie Polski miały znów trzy oczka zapasu (9:6). Asa serwisowego dołożyła także Busa i przy stanie 7:11 o czas poprosił trener Bockay. Policzanki utrzymywały swoje prowadzenie, ale zaczęło ono topnieć. Kiedy w ich boisko wpadła prosta piłka, o czas poprosił trener Abbondanza (13:10), po którym zablokowana została Busa. Błąd zagrywki Kasprzak oraz czerwona kartka za zbyt gwałtowne protesty dla KSZO, dały Chemikowi prowadzenie 15:11, a po udanych zbiciach Busy i Gammy oraz zagrywce Mędrzyk było już 20:12. Policzanki pewnie kroczyły po zwycięstwo (22:13). Blok na Kindze Kasprzak dał Chemikowi piłki meczowe (24:14), a po chwili mecz zakończyła Iga Chojnacka.

MVP: Martyna Grajber

Chemik Police – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1
(19:25, 25:18, 25:10, 25:14)

Chemik: Busa (18), Bednarek (2), Pleśnierowicz, Chojnacka (11), Gamma (6), Mędrzyk (17), Grajber (libero) oraz Łukasik M. (13), Mirković (5) i Łukasik J.
KSZO: Kucińska (3), Geyko (5), Kasprzak (8), Dorsman (9), Łyszkiewicz (16), Oktaba (4), Pauliukouskaya (libero) oraz Czapal i Zackiewicz