Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Kto zaskoczy w 17. kolejce?

LSK: Kto zaskoczy w 17. kolejce?

W 17. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet ciekawie będzie zarówno na górze, jak i na dole tabeli. Zawodniczki Chemika Police podejmować będą na własnym boisku sprawczynie największej niespodzianki poprzedniego weekendu – drużynę ENEI PTPS Piła. Dla dąbrowianek starcie z Legionovią Legionowo to już naprawdę ostatnia szansa na podjęcie walki o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywek. Ciekawe widowisko zapowiada się także w Krakowie, gdzie przyjeżdża osłabiony kontuzjami wicemistrz Polski oraz w Toruniu, w którym zawodniczki Budowlanych będą chciały urwać punkty podopiecznym Bogdana Serwińskiego. W pozostałych spotkaniach wskazanie faworyta wydaje się być proste, jednak wyniki w LSK już nie raz zaskakiwały. Pytanie: czy i tym razem?

Poli Budowlani Toruń – Polski Cukier Muszynianka Muszyna
sobota, 10 lutego, g. 17:00Jedenaście punktów dzieli w tabeli obie drużyny. Nie oznacza to jednak, że torunianki są na straconej pozycji i siatkarki z Muszyny wygrają spokojnie to spotkanie. Zawodniczki Mirosława Zawieracza w poprzedniej kolejce nie wywiozły żadnego „oczka” z Krakowa, a chcąc wydostać się ze strefy spadkowej, muszą zacząć wygrywać i urywać punkty nawet teoretycznie mocniejszym zespołom. Szansę na przerwanie serii czterech porażek z rzędu będą miały w sobotę we własnej hali, gdzie nie stoją na straconej pozycji. Aby tak się stało, to do dobrze dysponowanej w ostatnim spotkaniu Kingi Hatali i Mariny Cvetanović muszą dołączyć inne zawodniczki, bo duet ten może być niewystarczający na pokonanie „Mineralnych”. Obie te siatkarki w przeszłości grały w Muszynie, więc dodatkowo będą chciały udowodnić swoją wartość na boisku.

Na zwycięskie tory będą też chciały wrócić zawodniczki znad Popradu. Tydzień temu ugrały wprawdzie seta z mistrzyniami Polski, ale gdy gra siatkarek Chemika zaskoczyła, Muszynianki nie miały nic do powiedzenia. Przegrane partie do 13, 14 i 16 chluby z pewnością nie przynoszą, dlatego też zawodniczki z Małopolski muszą powrócić do znacznie lepszej dyspozycji. Bogdana Serwińskiego cieszyć może powrót do gry Moniki Bociek, jednak w dalszym ciągu nie w pełni dysponowana jest Marija Karakaszewa, która wchodzi tylko na krótkie zmiany. W Muszynie gospodynie gładko pokonały Budowlane 3:0, jednak naszym zdaniem powtórzenie tego wyniku będzie raczej niemożliwe. W Toruniu czeka nas długie pięciosetowe spotkanie, które ostatecznie na swoją korzyść rozstrzygną miejscowe.

Typ redakcji: Poli Budowlani Toruń – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:2

Kursy LV Bet: Budowlani – 3,80, Polski Cukier – 1,21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved