Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Zacięty mecz we Wrocławiu, tie-break dla Impelu

LSK: Zacięty mecz we Wrocławiu, tie-break dla Impelu

fot. Łukasz Krzywański

Sporo emocji było w meczu 5. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet we Wrocławiu. Impel prowadził już z KSZO Ostrowiec Św. 2:0, ale przyjezdne wygrały dwie kolejne partie i doprowadziły do tie-breaka. W decydującej partii po zaciętej walce 15:13 wygrały wrocławianki, notując na swoim koncie trzecie zwycięstwo w tym sezonie.

Siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego dobrze weszły mecz, dzięki serwisom Agnieszki Rabki wyszły na prowadzenie (2:0), które powiększyły po autowym ataku Julii Szczurowskiej (4:1). Wrocławianki błyskawicznie odrobiły straty za sprawą dobrej postawy na siatce Tamary Gałuchy (4:4), a dzięki niemocy w ofensywie rywalek i kąśliwym zagrywkom Valerie Nichol zbudowały wysoką przewagę (9:4). KSZO zaczęło gonić rywalki, po dwóch skutecznych atakach ze środka Magdaleny Soter przegrywały już tylko dwoma „oczkami” (11:13), a po asie serwisowym Natalii Skrzypkowskiej zawodniczki gości złapały kontakt z rywalkami (14:15). Za sprawą dobrej postawy w ofensywie Julii Szczurowskiej gospodynie odbudowały przewagę (20:15), ale po „czapie” Anny Miros na Idze Chojnackiej było już tylko 23:22 dla podopiecznych Marka Solarewicza. Zwycięstwo w pierwszej partii zapewniła gospodyniom Julia Szczurowska (25:22).Początek drugiej odsłony spotkania był bardzo wyrównany, gra toczyła się punkt za punkt aż do stanu 5:5, ale za sprawą problemów w przyjęciu wrocławianek siatkarki gości zbudowały dwupunktową przewagę (7:5), którą błyskawicznie straciły po błędzie w ofensywie (7:7). Dzięki trudnym serwisom Agnieszki Rabki podopieczne Adama Grabowskiego wyszły na prowadzenie (11:8), które powiększyły po dwóch pomyłkach Valerie Nichol (14:9). Gospodynie wzięły się za odrabianie strat, w pewnym momencie traciły tylko trzy „oczka” (15:18), ale zawodniczki z Ostrowca Świętokrzyskiego szybko powróciły do wysokiej zaliczki (21:15). Po ataku Kolety Łyszkiewicz siatkarki gości miały pięć piłek setowych (24:19), ale ostrowczanki ogarnęła niewytłumaczalna niemoc i po potężnym uderzeniu Julii Szczurowskiej na tablicy wyników widniał remis (24:24), a dzięki kontrze skończonej przez Igę Chojnacką wrocławianki miały setbola (28:27). Seta zakończyła blokiem Valerie Nichol, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie 2:0 (29:27).

Gospodynie rewelacyjnie otworzyły trzecią partię, dzięki dwóm asom serwisowym Igi Chojnackiej wrocławianki zbudowały dwupunktową zaliczkę (3:1), którą powiększyły po bloku Aleksandry Trojan (4:1). Po zatrzymaniu Natalii Skrzypkowskiej podopieczne Marka Solarewicza miały cztery „oczka” zaliczki, ale ostrowczanki błyskawicznie złapały kontakt z rywalkami dzięki kąśliwym serwisom Agnieszki Rabki (11:12). Za sprawą kiwki swojej rozgrywającej KSZO wyszło na prowadzenie (16:15), które powiększyła skutecznym atakiem Koleta Łyszkiewicz (17:15). Po dwóch atakach Justyny Wojtowicz zawodniczki gości wygrywały 21:16. Magdalena Soter przypieczętowała zwycięstwo ostrowczanek w trzeciej odsłonie spotkania (25:20).

Siatkarki KSZO lepiej rozpoczęły czwartego seta, po błędzie w ofensywie Tamary Gałuchy prowadziły 7:5, a dzięki ustrzeleniu serwisem Natalii Murek przez Agnieszkę Rabkę na tablicy wyników widniał rezultat 9:6. Za sprawą kolejnego skutecznego bloku Valerie Nichol wrocławianki złapały kontakt z przeciwniczkami (9:10), a po autowym ataku Kolety Łyszkiewicz był już remis (12:12). Dzięki dwóm punktom zdobytym w ofensywie oraz blokiem przez Natalię Skrzypkowską ostrowczanki miały czteropunktową zaliczkę (18:14), ale gospodynie błyskawicznie złapały kontakt z rywalkami za sprawą kontry skończonej przez Julię Szczurowską (18:19). Zawodniczki z Ostrowca Świętokrzyskiego doprowadziły do tie-breaka dzięki zatrzymaniu 16-letniej atakującej wrocławianek (25:21).

Gospodynie dobrze otworzyły piątą odsłonę spotkania, dzięki kontrze wykorzystanej przez Igę Chojnacką wyszły na prowadzenie (4:2), które jednak szybko straciły za sprawą bloku Natalii Skrzypkowskiej (5:5). Po kąśliwym serwisie Valerie Nichol wrocławianki odbudowały dwupunktową zaliczkę (10:8), ale dzięki zatrzymaniu Julii Szczurowskiej ostrowczanki błyskawicznie doprowadziły do remisu (10:10), a po zatrzymaniu Tamary Gałuchy przez Koletę Łyszkiewicz miały „oczko” przewagi (11:10). Za sprawą trudnego serwisu Ilony Gierak gospodynie powróciły na prowadzenie (13:12), a dzięki atakowi Julii Szczurowskiej miały piłkę meczową (14:13). Valerie Nichol zakończyła spotkanie blokiem na Natalii Skrzypkowskiej (15:13).

MVP: Maria Stenzel

Impel Wrocław – KSZO Ostrowiec Św. 3:2
(25:22, 29:27, 20:25, 21:25, 15:13)

Składy zespołów:
Impel: Nichol (8), Szczurowska (24), Murek (7), Trojan (9), Gałucha (16), Chojnacka (10), Stenzel (libero) oraz Gierak (1)
KSZO: Wojtowicz (12), Miros (14), Skrzypkowska (9), Soter (11), Łyszkiewicz (9), Rabka (5), Pauliukouskaya (libero) oraz Stroiwąs, Ciesielczyk (1) i Markiewicz

Zobacz również:
Wyniki i tabela Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved