Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Zacięty mecz w Muszynie, BKS z dwoma punktami

LSK: Zacięty mecz w Muszynie, BKS z dwoma punktami

fot. lsk.plps.pl

Do podziału punktów doszło w meczu pomiędzy Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna a BKS-em Profi-Credit Bielsko-Biała. Podopieczne Bogdana Serwińskiego przegrywały po trzech partiach 1:2, ale pomimo tego zdołały wyrównać stan rywalizacji i doprowadziły do tie-breaka. W nim lepsze okazały się być zawodniczki spod Klimczoka i wywiozły one z Muszyny dwa punkty. Muszynianka pozostała po tym spotkaniu na szóstym miejscu, a bielszczanki są ósme.

Początek spotkania w Muszynie stał pod znakiem wyrównanej gry i dopiero dwa mocne ataki Moniki Bociek zapewniły gospodyniom dwupunktowe prowadzenie (8:6). Szybko jednak kontratakiem odwdzięczyły się bielszczanki (10:10), a blok na Karakaszewej dał im oczko przewagi (12:11). W boisko nie trafiła Aleksandra Wójcik i przyjezdne powiększyły zaliczkę do trzech oczek (16:13), ale autowe ataki zdarzały się również BKS-owi, natomiast kiedy blok obiła Marija Karakaszewa, na tablicy wyników pojawił się remis po 19. Swoją zaliczkę bielszczanki odzyskały po asie serwisowym Marleny Pleśnierowicz, a następnie szczęśliwym bloku Dominiki Sobolskiej (23:20). Muszynianki obroniły jeszcze piłkę setową, ale akcja ze środka zakończyła premierową odsłonę.Problemy z przyjęciem sprawiły, że BKS Bielsko-Biała już na początku seta tracił do rywalek cztery punkty, na co błyskawicznie zareagował szkoleniowiec (2:6). Cały czas jednak wyraźnie lepiej radziły sobie gospodynie, które po ataku ze środka Mai Savić prowadziły 11:5. Bielszczanki rzuciły się do odrabiania strat (9:13) i po kontrataku Emilii Muchy traciły już zaledwie trzy punkty (10:13). Szybko jednak znów inicjatywę przejęły podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego (18:13), ale ponownie dobre kontry Muchy pozwoliły BKS-owi zbliżyć się do rywalek (18:19). Dobra gra środkiem okazała się kluczem, aby Muszynianka odzyskała przewagę (22:19), po ataku z prawego skrzydła miała piłkę setową (24:21) i to właśnie Bociek z tej samej strefy sprowadziła zespoły na 10-minutową przerwę.

Od mocnego uderzenia trzecią partię rozpoczęły przyjezdne i po szczęśliwym serwisie Aleksandry Jagieło i jej kontrze prowadziły 7:2. W polu zagrywki szalała również Marlena Pleśnierowicz (14:4), jednak seria autowych ataków Olivii Różański zmniejszyła wysoką przewagę bielszczanek (15:9). Dobry atak Wójcik sprawił, że strata gospodyń wynosiła tylko cztery oczka, chwilę później serią zaimponowały siatkarki z Podbeskidzia (19:12), by ponownie utracić wyraźny dystans (20:16). Ta zaliczka wystarczyła jednak podopiecznym Tore Aleksandersena, które po dwóch udanych akcjach ze środka prowadziły w całym meczu 2:1.

Tym razem ton wydarzeniom na boisku nadawały gospodynie i po dobrej zagrywce Savić miały cztery oczka więcej (7:3) i chociaż długą wymianę wygrały bielszczanki, to szybko znów ich dystans wynosił pięć punktów. Zagranie Nii Grant, które wychodziło w poprzednich partiach, teraz było regularnie blokowane (5:11). Muszynianki utrzymywały swoją przewagę, powiększając ją między innymi dobrym blokiem, ale tym samym odwdzięczyły się rywalki, które cały czas musiały gonić wynik (11:15). Kontratak Martyny Świrad pozwolił zmniejszyć straty (14:17), jednak chwilę potem ponownie po stronie BKS-u odezwały się problemy w ofensywie (14:20). Gospodynie poszły za ciosem i przy zagrywkach Moniki Bociek doprowadziły do piłki setowej (24:15), kończąc całą partię blokiem.

Decydująca odsłona rozpoczęła się od walki punkt za punkt, którą przerwał blok BKS-u na Bociek (5:3), a następnie jeszcze jedna „czapa” (7:4). Blok gospodyń pozwolił im nawiązać kontakt punktowy, jednak autowy atak z prawego skrzydła sprawił, że znów traciły one trzy punkty (7:10). Swoją przewagę utrzymywały bielszczanki (13:10), które po kontrze Muchy miały piłkę meczową (14:10), kończąc cały mecz blokiem na Karakaszewej.

MVP: Dominika Sobolska

 Polski Cukier Muszynianka Muszyna – BKS PROFI-CREDIT Bielsko-Biała 2:3
(22:25, 25:21, 20:25, 25:15, 10:15)

Składy zespołów:
Muszynianka: Śmieszek (7), Savić (9), A.W ójcik (16), Radenković (1), Bociek (18), Karakaszewa (9), Medyńska (libero) oraz Brzóska i Lis (1)
BKS: Różański (14), Jagieło (7), Pleśnierowicz (5), Grant (11), Sobolska (14), Mucha (13), Lemańczyk (libero) oraz Nowicka, Moskwa, Mancuso (1) i Świrad (3)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved