Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Wyraźne zwycięstwo Pałacu Bydgoszcz

LSK: Wyraźne zwycięstwo Pałacu Bydgoszcz

fot. Łukasz Krzywański

W starciu sąsiadek w tabeli komplet punktów dopisały do swojego konta siatkarki Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz. Kaliszanki wciąż goniły wynik, jednak w żadnym z setów nie zdołały realnie zagrozić rywalkom. Najbardziej jednostronny był trzeci set, w którym bydgoszczanki triumfowały 25:15. Pałac chociaż ma zaległy mecz z Wisłą Warszawa, zrównał się punktami z zespołem z Kalisza, jednak go nie wyprzedził.

Początek meczu był wyrównany, ale jako pierwsze do ataku ruszyły bydgoszczanki, które po bloku Magdaleny Mazurek odskoczyły od rywalek na dwa oczka. W kolejnych akcjach nieskuteczna w ataku była Adela Helić, a po drugiej stronie siatki skutecznie zbijała piłki Patrycja Balmas. W efekcie dystans dzielący oba zespoły stawał się coraz wyraźniejszy. Przy zagrywce Moniki Fedusio Pałac uciekł już na pięć oczek. Pojedyncze udane zagrania Moniki Ptak nie były w stanie poderwać MKS-u do walki. Dopiero przed wkroczeniem w decydującą część premierowej odsłony kaliszankom przytrafił się zryw, a dzięki blokowi zbliżyły się do przeciwniczek na 19:21. Jednak ich seria błędów spowodowała, że coraz bliżej zwycięstwa były gospodynie. Ostatecznie gładko wygrały tego seta 25:20, a kropkę nad „i” postawiła w nim Balmas.W drugiego seta także lepiej weszły podopieczne Piotra Mateli, które po zbiciu Balmas wypracowały sobie dwupunktową przewagę. Ale dzięki Ptak kaliszanki szybko wróciły do gry. W kolejnych akcjach trwała walka cios za cios. Dopiero ich autowy atak, szczęśliwy serwis Balmas oraz blok bydgoszczanek spowodowały, że to gospodynie ponownie zaczęły przejmować inicjatywę na boisku. W szeregach MKS-u pojawiły się kłopoty w przyjęciu, a w ataku rozkręcała się Ewelina Żurowska, dzięki czemu Pałac kontrolował boiskowe wydarzenia. Przyjezdne próbowały ratować się blokiem, ale stać było je tylko na doprowadzenie do stanu 16:19. Im bliżej końca seta, tym niemal niezawodny był duet Balmas/Żurowska, który prowadził gospodynie do sukcesu. Ostatecznie druga odsłona padła ich łupem 25:19, a zakończyła ją Żurowska.

W pierwszej fazie trzeciej partii obie drużyny szły łeb w łeb, ale ponownie jako pierwsze pękły przyjezdne, a duet Balmas/Fedusio wyprowadził na prowadzenie Pałac. Swoje trzy grosze na środku do wyniku dorzuciła także Marta Ziółkowska, a pojedyncze udane zagrania Jovany Vesović nie były w stanie poderwać kaliszanek do walki. Po błędzie w ataku miały one już pięć oczek straty do rywalek (7:12). Z każdą kolejną akcją gra kaliszanek sypała się niczym domek z kart, a bydgoszczanki poczynały sobie coraz pewniej. Udanymi serwisami popisywała się Balmas, a na siatce punktowała Żurowska, dzięki czemu gospodynie pewnie kroczyły do wygranej. Małgorzata Jasek próbowała jeszcze ratować wynik po stronie przyjezdnych, ale nie na wiele się to zdało. W końcówce dzieliły i rządziły na boisku gospodynie. Asa serwisowego dołożyła Anna Stencel, w ataku pomyliła się Zuzanna Szperlak, a udana kontra Fedusio zakończyła nierówną walkę w tej części spotkania (25:15).

MVP: Patrycja Balmas

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – Energa MKS Kalisz 3:0
(25:20, 25:19, 25:15)

Składy zespołów:
Pałac: Balmas (16), Ziółkowska (8), Stencel (7), Mazurek (1), Żurowska (14), Fedusio (11), Jagła (libero) oraz Vanzurova, Biedziak
MKS: Hurley (4), Ptak (10), Centka (7), Helić (10), Budzoń, Vesović (10), Łysiak (libero) oraz Jasek (2), Rybak, Szperlak, Brzezińska (4), Kontowicz i Kulig (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę