Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Wrocławianki pokonały KSZO w trzech setach

LSK: Wrocławianki pokonały KSZO w trzech setach

W Twardogórze rozpoczęła się walka o 11. miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet. Grające w roli gospodyń siakarki #VolleyWrocław pokonały pewnie w trzech setach KSZO OStrowiec Świętokrzyski i objęły prowadzenie w rywalizacji do dwóch wygranych meczów. Tym samym podopieczne trenera Marka Solarewicza wykonały ważny krok w kierunku utrzymania się w ekstraklasie.

Spotkanie lepiej rozpoczęły wrocławianki, które świetnie czytały grę rywalek, dzięki czemu zbudowały czteropunktowe prowadzenie (7:3). Przyjezdne nie załamały się nieudanym początkiem, świetnie serwowała Koleta Łyszkiewicz, co pozwoliło im wyrównać stan seta. Siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego, poszły za ciosem i wykorzystywały błędy gospodyń (9:7). Świetnymi serwisami odpowiedziała Natalia Gajewska, Natalia Murek kończyła kontry, co skutkowało powrotem zawodniczek z Dolnego Śląska do wysokiego prowadzenia. Podopieczne Marka Solarewicza wciąż oddawały dużo punktów po błędach i ostrowczanki zbliżyły się do rywalek (14:16). W końcówce wrocławianki utrzymywały 2-3 punkty przewagi, a pierwszą odsłonę spotkania zakończyła skutecznym blokiem Aleksandra Rasińska (25:21).

Druga partia rozpoczęła się od kąśliwych zagrywek Kingi Kasprzak, które skutkowały zbudowaniem przez przyjezdne wysokiej zaliczki (3:0). Podopieczne Marka Solarewicza, zachowały spokój, mozolnie odrabiały straty aż po kontrze wykorzystanej przez Monikę Potokar na tablicy wyników widniał remis (8:8). Wrocławianki poszły za ciosem, bardzo dobrze czytały grę rywalek, za sprawą tego elementu prowadziły 12:9. Ostrowczanki nie składały broni, dzięki skutecznemu atakowi Swietłany Dorsman wynik znów był na styku (12:12). Przyjezdne zaczęły popełniać coraz więcej błędów, świetnie atakowała Natalia Murek, co pozwoliło gospodyniom odbudować zaliczkę (20:16). Końcówka przebiegała już pod dyktando gospodyń, które zwyciężyły w tym secie 25:18.

Początek trzeciej odsłony spotkania należał do wrocławianek, które rewelacyjnie grały na siatce i prowadziły już 5:2. Świetna passa gospodyń trwała dalej, skutecznie atakowała Monika Potokar, co skutkowało powiększeniem się dystansu dzielącego oba zespoły (8:4). Zawodniczki z Ostrowca Świętokrzyskiego popełniały błędy, a to skrzętnie wykorzystywały podopieczne Marka Solarewicza. Na domiar złego przyjezdne nie najlepiej przyjmowały (6:14). Kapitalnie prezentowała się Natalia Murek, która dokładała ,,oczka” w ataku oraz w polu serwisowym (17:8). Bezradne siatkarki gości nie potrafiły znaleźć recepty na skuteczną grę przeciwniczek. Zwycięstwo przypieczętowała atakiem Natalia Murek (25:14).

MVP: Natalia Murek

#VolleyWrocław – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0
(25:21, 25:18, 25:14)

#Volley: Rasińska (11), Soter (11), Murek (13), Gajewska (1), Potokar (4), Łozowska (7), Pancewicz (libero)
KSZO: Wojtowicz (5), Geyko, Kasprzak (8), Dorsman (6), Łyszkiewicz (9), Oktaba (3), Pauliukouskaya (libero) oraz Kucińska (libero) i Czapla