Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Wrocławianki z kompletem punktów

LSK: Wrocławianki z kompletem punktów

W starciu dwóch zespołów zamykających tabelę Ligi Siatkówki Kobiet z lepszej strony pokazały się siatkarki #VolleyWrocław. Zawodniczki z Dolnego Śląska na własnym terenie 3:1 pokonały nadal osłabione przyjezdne z Ostrowca Świętokrzyskie, a ich wyższość musiały uznać jedynie w drugiej odsłonie.

Spotkanie lepiej rozpoczęły przyjezdne, skutecznie atakowała Koleta Łyszkiewicz, a po asie Justyny Wojtowicz KSZO odskoczyło na 6:2. Dopiero po interwencji trenera wrocławianki zniwelowały dystans (5:6). Nie udało im się odwrócić wyniku, dobra zagrywka Trach pomogła przyjezdnym na nowo wysforować się na prowadzenie 10:5. I tym razem siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego nie zdołały utrzymać przewagi. Gdy blokiem zapunktowała Anna Łozowska, czas wykorzystał trener Bockay. Po przerwie dwa asy dołożyła Natalia Gajewska i #VolleyWrocław prowadził 12:11. Serię rywalek przerwał dopiero atak Dorsman. Od tego momentu rozgorzała gra punkt za punkt (15:15). Po obu stronach siatki nie brakowało skutecznych ataków. Dopiero w końcówce przyjezdne zaczęły popełniać błędy. Gdy po ataku Aleksandry Rasińskiej wrocławianki prowadziły 22:20, drugi raz o przerwę poprosił szkoleniowiec KSZO. Kolejne punkty padały po błędach. Set zakończył się zwycięstwem drużyny z Wrocławia 25:22.

Otwarcie drugiego seta było wyrównane. Z czasem, korzystając z błędów rywalek, KSZO wyszło na prowadzenie 8:5. Przyjezdne również nie ustrzegły się pomyłek, po zagraniu Łozowskiej dystans stopniał (9:10). Chociaż KSZO ponownie zbudowało trzypunktową przewagę, po ataku Magdaleny Soter różnica ponownie zmalała i o czas poprosił Frantisek Bockay (11:12). Po przerwie skutecznie zaatakowała Łyszkiewicz. Kolejną serię przyjezdnych zakończyła kiwka Piśli (12:15). Siatkarki KSZO kontrolowały przebieg gry, zaś gospodynie miały problem z wyeliminowaniem ze swojej gry prostych błędów. Ze zmiennym szczęściem atakowała Natalia Murek (17:20). Końcówka toczyła się pod dyktando gości. Techniczne zagranie Kingi Kasprzak przypieczętowało zwycięstwo zawodniczek z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Początek trzeciej odsłony należał do gospodyń, po ataku Murek pierwszą przerwę wykorzystał trener KSZO (6:2). Skuteczne akcje Łyszkiewicz nie wystarczyły, aby odrobić straty. W kolejnych akcjach gra #VolleyWrocław rozkręcała się. Po asie Murek wrocławianki prowadziły już 12:6. Raz za razem skutecznie punktowała Łozowska, gdy dodała celną zagrywkę, drugi raz o czas w tym secie poprosił Frantisek Bockay (14:7). Pojedyncze zagrania KSZO na niewiele się zdały, to gospodynie górowały na siatce. Kolejną serię siatkarki trenera Solarewicza zaliczyły przy zagrywkach Moniki Potokar (18:10). Wrocławianki nie traciły koncentracji, skutecznie grały blokiem. Techniczne zagranie Łozowskiej zamknęło jednostronnego seta.

W czwartą partię z wysokiego c weszły gospodynie, które po dwóch blokach z rzędu odskoczyły na 6:2. Szybko jednak zaczęły popełniać błędy, a po mocnym ataku Wojtowicz na tablicy wyników pojawił się remis (6:6). W kolejnych akcjach gra toczyła się punkt za punkt (9:8, 10:9). Dopiero z czasem siatkarki #VolleyWrocław zaczęły ponownie budować prowadzenie, po zagraniu Piśli przy stanie 14:11 o czas poprosił trener Bockay. Po przerwie wrocławianki zaczęły mylić się w ataku i dystans ponownie stopniał (14:13). Gdy Łyszkiewicz obiła blok rywalek, KSZO wyszło na prowadzenie 17:16. Siatkarkom z Ostrowca nie udało się jednak utrzymać nieznacznej zaliczki, po ataku Murek grę przerwał Frantisek Bockay (20:18). Interwencja szkoleniowca podziałała, zagrania Olgi Geyko i Kasprzak dały kolejne wyrównanie (21:21). Nie do zatrzymania była Łyszkiewicz, po jej ataku o czas poprosił trener Solarewicz. Po przerwie asa dołożyła Kasprzak i to przyjezdne miały serię piłek setowych, jednak nie wykorzystały ich (24:24). Swoje szanse miały również gospodynie, ale one także miały problem z postawieniem kropki nad i (30:30). Ostatecznie po długiej grze na przewagi ze zwycięstwa cieszyły się wrocławianki, ostatni punkt zdobywając po ataku Murek.

MVP: Monika Potokar

#VolleyWrocław – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1
(25:22, 17:25, 25:13, 32:30)

#VolleyWrocław: Piśla (6), Rasińska (18), Soter (9), Murek (18), Gajewska (4), Łozowska (13), Kuziak (libero) oraz Kelner i Potokar (12)
KSZO: Wojtowicz (10), Geyko (4), Kasprzak (11), Dorsman (15), Łyszkiewicz (15), Trach (5), Kucińska (libero) oraz Pauliukouskaya (libero), Czapla i Oktaba