Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Wrocławianki bez szans w starciu z Developresem

LSK: Wrocławianki bez szans w starciu z Developresem

Pojedynek Developresu SkyRes Rzeszów z #VolleyWrocław zainaugurował 7. kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet.  Żadnych szans w tym starciu nie dały rywalkom gospodynie, które pewnie wygrały je 3:0. W żadnej z partii rzeszowianki nie pozwoliły gościom na zdobycie więcej niż 19 punktów. Rozbiły zespół z Dolnego Śląska zwłaszcza w pierwszej i trzeciej odsłonie, w których triumfowały do 14 i 15.

Pierwsza partia od początku przebiegała pod dyktando gospodyń. Za sprawą skutecznych zagrań Zaroślińskiej-Król, Mlejnkovej, Valentin-Anderson i bloku na Rasińskiej szybko wyszły one na prowadzenie 4:0. Chwilę potem zaś wygrywały aż 8:1. O czas poprosił wtedy trener Wojciech Kurczyński, ale nie wybił tym z rytmu rywalek. Utrzymywały one wysoką przewagę, która wkrótce wzrosła do dziewięciu oczek (13:4). Przyjezdne były w tym secie już bezradne, pierwszą piłkę setową Developres miał przy wyniku 24:13. Wkrótce po błędzie rywalek triumfował 25:14.

Druga odsłona rozpoczęła się od wymiany punkt za punkt, ale trwała ona krótko. Przy stanie 2:2 znów odskakiwać zaczęły podopieczne Stephane’a Antigi i niebawem wygrywały 5:2. Grę przerwał tedy trener Kurczyński. Po powrocie na boisko jego ekipa zaczęła odrabiać straty i zbliżyła się do rywalek na jedno oczko (4:5), ale te po chwili znów powiększyły przewagę. Wrocławianki złapały jeszcze kontakt przy wyniku 8:5, zbliżając się ponownie na punkt. Od tego momentu jednak inicjatywę przejmować zaczęły siatkarki z Rzeszowa. Wkrótce prowadziły one już 17:11. Tak wysokiej przewagi nie oddały do końca partii. Seta zakończyła zepsuta zagrywka Kasprzak (25:19).

Rozpędzone rzeszowianki dobrze weszły też w kolejną odsłonę, w której szybko osiągnęły trzypunktową przewagę. Po chwili, po zbiciu Rasińskiej i błędzie Zaroślińskiej-Król, wrocławianki zbliżyły się do ekipy z Podkarpacia na punkt (2:3), ale wkrótce znów oddały pole rywalkom. Po kilku kolejnych akcjach gospodynie prowadziły już 6:2. Przy stanie 8:3 o czas poprosił trener #VolleyWrocław. Rzeszowianki kontynuowały jednak dobrą grę. Zespoły cały czas dzielił dystans trzech, czterech punktów na korzyść gospodyń. Przy stanie 15:11 zaczęły one odskakiwać i w końcówce ich przewaga znacznie wzrosła (20:13). Pierwszą piłkę setową Developres miał przy wyniku 24:14. Ostatecznie rzeszowianki wygrały tę partię 25:15 i całe spotkanie 3:0.

MVP: Aleksandra Krzos

Developres SkyRes Rzeszów – #VolleyWrocław 3:0
(25:14, 25:19, 25:15)

Developres: Witkowska (1), Blagojević (11), Efimienko-Młotkowska (6), Mlejnkova (1), Valnetin-Anderson (6), Zaroślińska-Król (15), Krzos (libero) oraz Frantti (1), Polańska, Grabka (1), Hawryła (1), Kaczmar (1), Gałucha i Przybyła (libero)
Volley: Gancarz (3), Rasińska (10), Murek (7), Mras, Kasprzak (8), Fedorek (5), Dzikowicz (libero) oraz Wers, Felak i Soter (1)