Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Więcej pytań niż odpowiedzi

LSK: Więcej pytań niż odpowiedzi

fot. Michał Szymański

Do końca fazy zasadniczej Ligi Siatkówki kobiet pozostały już tylko trzy kolejki, ale wciąż chyba mamy więcej znaków zapytania, niż pewnych rozstrzygnięć. Część niewiadomych rozstrzygnie się już być może w ten weekend, ale mówiąc szczerze nie spodziewamy się uzyskać zbyt wielu odpowiedzi na pytania: kto, z kim i o co zagra po rundzie zasadniczej. 

Jak na razie wiemy na pewno, że o utrzymanie zagra Wisła, i że nie rozpocznie walki o byt na swoim boisku, Skoro spojrzeliśmy na sam dół tabeli, to przez chwilę tam pozostańmy, bo właśnie układ dolnej części tabeli wygląda bardzo ciekawie, a najciekawszy pojedynek weekendu rozegra się tam, gdzie umowna linia wyznacza granicę awansu do play-off.Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – Enea PTPS Piła
sobota, 22.02.2020 godz. 17:00

Obie drużyny w poprzedniej kolejce miały szansę przynajmniej do połowy otworzyć sobie drzwi do play-off… i obie zgodnie tę szansę oddały. Pilanki gładko uległy u siebie #Volleyowi Wrocław, a Pałac nie poradził sobie z Radomką. Wyglądało na to, że zespoły chcące uniknąć play-out miały w sobie dużo więcej determinacji niż te, które walczą o czołową ósemkę. Teraz sobotnie rywalki stoją już prawie pod ścianą – zwycięzca będzie bardzo blisko gry w ćwierćfinałach, przegrany znacznie utrudni sobie życie w tym zakresie. Pałacanki odrobiły ostatnio ligowe zaległości z Wisłą i zgodnie z oczekiwaniami wygrały, ale ze stylu nie był zadowolony Piotr Matela. – Cieszą te punkty. To był zaległy mecz i z tyłu głowy wisiało, że trzeba zrobić swoje. Ten trzeci set nie był jednak taki, jak sobie zakładaliśmy. Porozmawiałem już o tym z dziewczynami, gdyż nie może to wyglądać w ten sposób. Teraz zapominamy już o meczu z Wisłą i skupiamy się na spotkaniu z Piłą. Wydaje się, że to właśnie bydgoszczanki powinne być bardziej zdeterminowane w sobotnim spotkaniu. Dla nich awans do play-off to plan minimum, natomiast dla PTPS to już nawiązka do przedsezonowych celów.

Typ redakcji:
Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – Enea PTPS Piła 3:1

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved