Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Ważny komplet punktów Budowlanych Łódź

LSK: Ważny komplet punktów Budowlanych Łódź

Ważny dla losów tabeli Ligi Siatkówki Kobiet był pojedynek Grota Budowlanych Łódź z BKS-em Stal Bielsko-Biała. Przyjezdne z Podbeskidzia wygrały co prawda premierową odsłonę tego starcia, ale w trzech kolejnych lepiej poradziły sobie już łódzkie siatkarki i to one mogą cieszyć się z kompletu punktów.

Obaj trenerzy mieli do dyspozycji swoje najmocniejsze na tą chwilę składy. Od samego początku na boisku toczyła się zacięta walka, w której szala lekko przechyliła się na stronę Budowlanych. BKS szybko odpłacił się pięknym za nadobne przy serii zagrywek Marty Krajewskiej. Dobrze w ataku czuły się i Różański i Kossanyiova, a po stronie gospodyń ciężar gry w tym elemencie musiała wziąć na swoje barki wyłącznie Kraiduba (15:12). Po chwili BKS jakby stanął, a na siatce bezbłędnie intencje Krajewskiej odgadywała Małgorzata Śmieszek. Końcówka okazała się morderczą walką punkt za punkt. W ważnej chwili bez bloku w aut zaatakowała Kraiduba (25:24), a ostatecznie po dwóch blokach na Julii Twardowskiej BKS objął prowadzenie (27:25).

Gospodynie wyraźnie były podrażnione porażką w pierwszej odsłonie i mocno rozpoczęły drugiego seta (6:2). Coraz lepiej czuły się na siatce, a więcej wsparcia w ataku Kraidubie dawały pozostałe skrzydłowe (12:8). W środkowej partii znów Budowlane zanotowały  przestój w grze i głównie dzięki dobremu występowi Julii Twardowskiej udało się wygrać seta (25:23).

BKS od początku trzeciej partii utrudniał rywalowi życie w przyjęciu jak tylko mógł i niewiele dało pojawienie się na boisku Agaty Babicz w miejscu Anny Bączyńskiej. Asa posłała Martyna Świrad (13:10). Tak łatwo za to poddawać się nie zamierzała Anastazija Kraiduba, a w środkowej fazie seta dobrą serię zagrywek zanotowała Julia Nowicka. To blok rozgrywającej na atakującej z trudnej piłki Olivii Różanński znacznie przyczynił się do wygranej Budowlanych (25:21).

Bardzo widocznym elementem po obu stronach siatki w czwartym secie był blok. Gra obu zespołów odbywała się systemem budowania przewagi przez jeden zespół, odrabiania jej i wychodzenia na prowadzenie przez drugi, a potem takiego samego zachowania ze strony pierwszej z drużyn. Najwidoczniejsze w ataku były Julia Twardowska i Olivia Różański, ważną kontrę wykorzystała Agata Babicz (16:14). Budowlane grały w obronie bardzo ofiarnie, aż jedna z akcji zakończyła się zgubieniem buta przez Anastasjię Kraidubę. Ostatecznie to po jej pojedynczym bloku na Różański gospodynie mogły cieszyć się ze zdobycia bezcennych trzech punktów (25:20).

MVP: Małgorzata Śmieszek

Grot Budowlani Łódź – BKS Stal Bielsko-Biała 3:1
(25:27, 25:23, 25:21, 25:20)

Budowlani: Nowicka (6), Śmieszek (11), Twardowska (18), Kraiduba (19), Pencova (10), Bączyńska (6), Stenzel (libero) oraz Bałdyga, Lewandowska i Babicz (4)
BKS: Krajewska (2), Różański (18), Kossanyiova (18), DeHoog, Świrad (16), Moskwa (2), Drabek (libero) oraz Ogoms (4), Kowalczyk (11), Dąbrowska i Wellna