Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Ważne zwycięstwo MKS-u Kalisz nad ekipą z Bielska-Białej

LSK: Ważne zwycięstwo MKS-u Kalisz nad ekipą z Bielska-Białej

fot. Łukasz Krzywański

W rozegranym w środę meczu Ligi Siatkówki Kobiet pomiędzy MKS-em Kalisz a BKS-em Bielsko Biała lepsze okazały się kaliszanki.  Mecz lepiej otworzyły bielszczanki, które rozgromiły w inauguracyjnym secie ekipę z Wielkopolski. W kolejnych trzech górą były gospodynie i zapisały na swoje konto cenne trzy punkty. 

Bielszczanki kapitalnie otworzyły spotkanie. Rewelacyjnie w polu serwisowym spisywała się Andrea Kossanyiova, gospodynie nie potrafiły wyprowadzić skutecznego ataku, co skutkowało ich sześciopunktową stratą do rywalek (6:0). Kaliszanki nie zamierzały jednak się poddawać, wydawać się mogło, że się odbudowały. Po zatrzymaniu Olivii Różański przegrywały już tylko trzema ,,oczkami”. Przyjezdne odpowiedziały skuteczną czapą, zdobywały też punkty po błędach rywalek, co pozwoliło im odbudować pokaźną zaliczkę (11:3). Zawodniczki BKS-u Stal nie zwalniały tempa, wywierały presję swoim serwisem, świetnie czytały grę rywalek i dzięki blokowi Ogoms wygrywały już 20:8. Gospodynie nie zdobyły już żadnego punktu w tym secie, zakończyła go kiwką Olivia Różański.Po nieudanym występie w pierwszym secie trener Jacek Pasiński zdecydował się na kilka zmian w składzie, tę partię w wyjściowym składzie rozpoczęły m.in. Weronika Centka i Ewelina Brzezińska. Początek drugiej odsłony spotkania miał bardzo wyrównany przebieg, a wynik przez długi czas oscylował wokół remisu. Dopiero gdy atakiem popisała się Alicia Ogoms bielszczanki wyszły na prowadzenie (7:5). Nie cieszyły się jednak z niego długo, bowiem po autowym uderzeniu Andrei Kossanyiovej na tablicy wyników ponownie widniał remis. Kaliszanki zaczęły przejmować inicjatywę, prym w ofensywie wiodła Ewelina Brzezińska i to dzięki niej gospodynie miały trzy ,,oczka” zaliczki (16:13). Podopieczne Bartłomieja Piekarczyka nie zamierzały się poddawać, świetnie atakowała Martyna Świrad, co pozwoliło przyjezdnym doprowadzić do remisu. W końcówce lepiej poradziły sobie gospodynie, które zapisały na swoim koncie zwycięstwo w tym secie (25:22).

Gospodynie rewelacyjnie weszły także w drugą odsłonę spotkania, za sprawą asa serwisowego Adeli Helić wygrywały trzema ,,oczkami” (4:1). Bielszczanki walczyły, blok Olivii Różański pozwolił im złapać kontakt z rywalkami. Przyjezdne popełniały jednak coraz więcej błędów, co pozwoliło kaliszankom prowadzić czterema punktami. Zawodniczki prowadzone przez Bartłomieja Piekarczyka coraz lepiej czytały grę rywalek, po zatrzymaniu Olivii Różański doprowadziły do remisu (11:11). Siatkarki MKS-u dopadła niemoc w ofensywie. Skrzętnie ją wykorzystały ich przeciwniczki, które zbudowały trzy ,,oczka” zaliczki. Gospodynie jednak się zrewanżowały i doprowadziły do remisu. Zespoły grały punkt za punkt aż do końcówki. Ostatecznie to podopieczne Jacka Pasińskiego okazały się lepsze (26:24).

Kaliszanki lepiej rozpoczęły także czwartą partię, za sprawą ataku Adeli Helić prowadziły 2:0, lecz bielszczanki je błyskawicznie dogoniły po ataku Carly DeHoog. Przez długi czas zespoły wymieniały się prowadzeniem, a wynik utrzymywał się na styku. Dopiero as serwisowy Olivii Różański sprawił, że przyjezdne miały trzy punkty zaliczki (15:12). Siatkarki prowadzone przez Jacka Pasińskiego nie składały broni, mozolnie odrabiały straty i wyrównały stan seta po ataku Eweliny Brzezińskiej. Kaliszanki poszły za ciosem, dzięki skutecznej ,,czapie” prowadziły dwoma ,,oczkami” (22:20). Wprawdzie bielszczanki zdołały jeszcze wyrównać, ale to siatkarki MKS-u ostatecznie przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Spotkanie zakończyła skutecznym atakiem Jovana Vesović (25:23).

MVP: Adela Helić 

Energa MKS Kalisz – BKS Stal Bielsko-Biała 3:1
(8:25, 25:22, 26:24, 25:23)

Składy zespołów:
MKS: Hurley (1), Ptak (12), Jasek (1), Helić (16), Budzoń (1),  Vesović (4), Łysiak (libero) oraz K. Wawrzyniak, Miros, Centka (12), Brzezińska (15) i Kulig (libero)
BKS: Krajewska (1), Różański (17), Ogoms (11), Kossanyiova (17), DeHoog (8), Swirad (14), Drabek (libero) oraz Wellna (1), Kowalczyk (3) i Moskwa

Zobacz również:
Wyniki i tabela Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved