Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Ważne trzy punkty KSZO w meczu z Muszynianką

LSK: Ważne trzy punkty KSZO w meczu z Muszynianką

Siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski słabiej rozpoczęły spotkanie z Muszynianką Muszyna. Po walce wygrały jednak drugiego seta, a po dziesięciominutowej przerwie już w pełni kontrolowały boiskowe wydarzenia. Dla podopiecznych Adama Grabowskiego to ważne trzy punkty, które pozwalają odskoczyć już na kilka punktów od strefy barażowej. Obecnie KSZO z liczbą 28 punktów zajmuje 9. miejsce.

Udanym atakiem spotkanie rozpoczęła Magdalena Soter, ale potem inicjatywę zaczęły przejmować już przyjezdne, które po ataku Roksany Brzóski odskoczyły na 3:1. Na 5:5 wprawdzie blokiem wyrównała Skrzypkowska, ale po stronie Muszynianki dobrze w ataku radziła sobie Monika Bociek, a kiedy zapunktowała także Maja Savić, było już 11:8. Za sprawą dobrej gry Justyny Wojtowicz KSZO doprowadziło do wyrównania. Remis utrzymywał się do stanu 14:14, ale potem w pole zagrywki udała się Roksana Brzóska. Spisała się w tym elemencie znakomicie i przestała serwować dopiero przy stanie 23:14. Taka przewaga wystarczyła podopiecznym Bogdana Serwińskiego do wygrania seta. Zakończył go atak Aleksandry Wójcik.

W drugim secie po bloku Wojtowicz KSZO prowadziło 3:1, ale rywalki szybko wyrównały. Ataki Moniki Bociek i Roksany Brzóski dały już wynik 7:5 dla gości. Szybko jednak udanym zbiciem do remisu doprowadziła Natalia Skrzypkowska. Do stanu 11:11 wynik oscylował wokół remisu, potem dzięki zagrywce Anny Miros gospodynie odskoczyły na dwa oczka. Na 15:15 wyrównała asem serwisowym Brzóska. Kilka minut później jednak dwoma asami odpowiedziała Skrzypkowska, a blok dołożyła Łyszkiewicz (21:16). Sprawy w swoje ręce wzięła jednak Maja Savić, punktując atakiem i blokiem, zniwelowała straty swojej ekipy do dwóch oczek (19:21). Błędy w ataku Anny Miros dały remis 23:23. Dwie ostatnie akcje wygrały jednak ostrowczanki atakiem Wojtowicz i błędem Moniki Bociek.

Udany blok Mai Savić dał w trzeciej partii prowadzenie Muszyniance 3:0. Ataki Skrzypkowskiej i blok Magdaleny Soter pozwoliły KSZO wyrównać na 11:11. Muszynianka wprawdzie znów odskoczyła na chwilę na dwa oczka, ale kolejne udane ataki pozwoliły podopiecznym Adama Grabowskiego prowadzić 14:13. Wynik oscylował wokół remisu do stanu 15:15, potem jednak dobra gra w bloku i ataku pozwoliły gospodyniom przeważać już 20:15. Dobrą pracę na zagrywce wykonała także Soter. Błędy własne Muszynianki i atak Natalii Skrzypkowskiej dały już KSZO piłki setowe (24:17). Przyjezdne obroniły jedną z nich, ale ostatnie słowo należało do Natalii Skrzypkowskiej.

Zawodniczka ta asem serwisowym rozpoczęła kolejną partię, a blok Justyny Wojtowicz dał ostrowczankom dwa punkty przewagi. Błąd w ataku Savić sprawił, że zrobiło się już 5:2, ale Muszynianka nie odpuszczała. Dobra gra w ataku wprowadzonej na boisko Karakaszewej oraz Moniki Bociek dała rezultat 7:7. Serią jednak przy zagrywce Marty Biedziak zapunktowały gospodynie i po ataku Anny Miros było już 15:7. Znów jednak sygnał do odrabiania strat dała Savić udanymi atakami i blokiem (12:15). Jej koleżanki jednak myliły się w ataku, a dodatkowo po drugiej stronie siatki skuteczna była Anna Miros (19:13). Dobrze grająca ekipa KSZO nie dała już sobie wyrwać przewagi i po bloku Anny Miros mogła się cieszyć z ważnych trzech punktów.

MVP: Koleta Łyszkiewicz

KSZO Ostrowiec Św. – Muszynianka Muszyna 3:1
(17:25, 25:23, 25:18, 25:18)

KSZO: Wojtowicz (10), Biedziak (4), Miros (19), Skrzypkowska (14), Soter (7),  Łyszkiewicz (13), Pauliukouskaja (libero) oraz Szałankiewicz, Stroiwąs, Wańczyk (1), Gryka i Markiewicz (libero)
Muszynianka: Brzóska (14), Śmieszek (4), Savić (16), Wójcik (12), Radenković (1), Bociek (14), Medyńska (libero) (1) oraz Portalska (libero), Flakus (2), Bałdyga i Karakaszewa (4)