Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Ważna wygrana Pałacu z PTPS-em w Pile

LSK: Ważna wygrana Pałacu z PTPS-em w Pile

fot. Michał Szymański

Ekipa Pałacu Bydgoszcz pokonała w meczu wyjazdowym PTPS Piła 3:0, gospodynie pomimo ambitnej postawy musiały uznać wyższość swoich rywalek. Pilanki pozostały na dziewiątym miejscu, mają na swoim koncie dziewięć punktów, z kolei Pałac z piętnastoma punktami jest siódmy.

Początek meczu był wyrównany, ale po błędzie gospodyń to Pałac wysforował się na dwupunktowe prowadzenie. Nie cieszył się z niego zbyt długo, bo udana kontra Żanety Baran pozwoliła PTPS-owi wrócić do gry. Z biegiem czasu bydgoszczanki ponownie zaczęły budować sobie przewagę. Po zbiciu Terezy Vanzurovej odskoczyły od przeciwniczek na trzy oczka. Te próbowały ratować się blokiem, ale brakowało im skuteczności w ataku, co wykorzystywały przyjezdne. W pewnym momencie wygrywały już 21:15, ale wówczas seria prostych błędów po ich stronie spowodowała, że oba zespoły dzieliły już tylko dwa oczka. W końcówce jednak udanie na środku zaprezentowały się Marta Ziółkowska i Anna Stencel, a Pałac zbliżał się do triumfu w premierowej odsłonie. Ostatecznie padła ona jego łupem 25:20, a kropkę nad i postawiła Vanzurova.W drugiej partii początkowo walka toczyła się cios za cios. Po udanym zbiciu Oliwii Urban pilanki wyszły nawet na dwupunktowe prowadzenie, ale Monika Fedusio pozwoliła szybko Pałacowi wrócić do gry. W kolejnych minutach gra gospodyń zupełnie się posypała. Popełniały błędy w przyjęciu oraz w ataku, a szczelny blok spowodował, że przyjezdne błyskawicznie odskoczyły od rywalek na pięć oczek. Pojedyncze udane zagrania Pauli Słoneckiej i Baran nie były w stanie poderwać podopiecznych Mirosława Zawieracza do walki. Po asie serwisowym EwelinyŻurowskiej wydawało się, że PTPS się już nie podniesie, ale zaczął punktować blokiem, a bydgoszczanki kompletnie stanęły. Zaczęły popełniać błędy w ataku, a po bloku na Vanzurovej ich przewaga stopniała do zaledwie dwóch oczek. Ostatecznie jednak potrafiły dowieźć niewielkie prowadzenie do końca seta. Po zbiciuŻurowskiej triumfowały 25:22.

Trzeci set lepiej zaczął się dla pilanek, ale szybko straciły one niewielkie prowadzenie. W kolejnych minutach wynik oscylował wokół remisu, ale gospodynie zaczęły popełniać proste błędy, a dobra gra na środku Stencel sprawiła, że Pałac zaczął wysforowywać się na prowadzenie. W PTPS-ie głównie Słonecka próbowała brać ciężar gry na siebie, ale po drugiej stronie siatki rozkręcała się Żurowska, a po asie serwisowym Stencel różnica dzieląca oba zespoły wzrosła do trzech oczek. Im bliżej końca seta, tym z PTPS-u uchodziło powietrze. Pilanki popełniały błędy w przyjęciu, nie potrafiły przedrzeć się przez blok rywalek, a w ataku dobrze radziła sobie Żurowska, w efekcie przyjezdne pewnie kroczyły do sukcesu w tej części spotkania. W końcówce swoje trzy grosze do wyniku dorzuciła Patrycja Balmas, a skuteczna kiwka Magdaleny Mazurek zakończyła całe spotkanie (25:18).

MVP: Tereza Vanzurova

Enea PTPS Piła – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 0:3
(20:25, 22:25, 18:25)

Składy zespołów:
PTPS: Słonecka (14), Bednarek (1), Ponikowska (2), Urban (6), Bolimowska, Baran (14), Saad (libero) oraz Gawlak (3), Szubert, Kazała (1) i Pawłowska (libero)
Pałac: Ziółkowska (11), Stencel (9), Mazurek (1), Żurowska (8), Vanzurova (14), Fedusio (5), Jagła (libero) oraz Balmas (1)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved